19 жовтня 2022 року для студентів спеціальності «Туризм», зокрема групи ТР-21, на базі Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря було проведене заняття з дисципліни «Спеціалізований туризм» на  тему: «Паломницький туризм: специфіка та особливості».

В рамках заняття, студенти ознайомилися з історією Жидичинської обителі, а також святинями монастиря. Здобувачі відвідали Свято-Миколаївський храм, домовий храм преп. Миколи Святоші, а також Свято-Духівський скит, отримали практичні знання організації паломницьких турів та роботи з паломницькими групами.

туризмтуризмтуризм

Особливу зацікавленість, з професійної точки зору, у студентів викликала діяльність Центру туристичної інформації та паломництва «Zhydychyn Center», що діє при монастирі. Серед напрямків роботи центру: прийом паломницьких груп, екскурсійний супровід, промоція об’єктів сакральної спадщини, історичні дослідження, розробка сувенірів тощо.

туризмтуризмтуризмтуризм

На завершення зустрічі здобувачі мали можливість ознайомитися з інноваційним інструментом для популяризації Жидичинського монастиря - квестом «Легенди Жидичина» на основі мобільного додатку Action Track. Додаток містить маршрут квесту, базу питань у форматі тестів, а також завдання, які треба виконати і вписати результати в додаток. Подібні рішення можуть використовуватися щодо різних туристичних об’єктів, збільшуючи, таким чином, кількість відвідувачів.

Подібні заняття дозволяють студентам отримати практичні знання та компетенції для якісної та професійної організації спеціалізованих туристичних подорожей.

туризмтуризмтуризмтуризм

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи