В ЛНТУ не лише продовжує, але й активно розширює межі діяльності читацький клуб. Лише нещодавно любителі книги об’єдналися у творчому осередку, але уже здобули прихильність чималої кількості охочих більше читати, критично мислити та вдосконалюватися.

Варто зазначити, що учасники читацького клубу планують зустрічатися впродовж року, а водночас здійснити певний експеримент: побачити, наскільки читання та осмислення літератури вплине на їхній світогляд, переоцінку цінностей та життя в цілому.

Чергове засідання любителів книги було особливим, адже головним спікером заходу стала запрошена гостя – письменниця Ярослава Литвин.

Читацький клуб

Познайомила учасників зустрічі із письменницею засновниця читацького клубу ЛНТУ – доцент кафедри соціогуманітарних технологій Ольга Піменова. Вона зазначила, що літераторка нині проживає у Польщі, тож зустріч відбуватиметься онлайн, що стало уже цілком нормальним для сучасних реалій. Проте атмосфера в читацькому клубі та серед його учасників була надзвичайно теплою та привітною, бо, як зазначила керівник клубу Ольга Піменова: «У нашому клубі головне правило - без правил».

Читацький клубЧитацький клуб

Захоплююча дискусія тривала у стінах бібліотеки ЛНТУ. Обговорювалися різні питання: як пізнати себе? Як залишатися мотивованим і не втрачати натхнення? Які улюблені автори письменниці?... та багато інших.

Головний момент, який підкреслила Ярослава Литвин – це те, що українська жанрова література розвивається з надзвичайною швидкістю: «Навіть зарубіжні автори не пишуть так, як це роблять українці. Тому наша література сповнена різними історіями, тому потрібно підтримувати це, адже справжні поціновувачі книг повинні знати авторів рідної країни».

Читацький клуб

Крім того, учасники зустрічі обговорили роман письменниці «Не мій дім», що побачив світ у 2021 році. У ньому йдеться про успішну дизайнерку, яка втрачала впевненість у собі через невдачі, що спіткали її одна за одною. Тепер вона перебивається випадковими заробітками і боїться співбесід. У головної герої професійне вигорання, депресія й тривожні стани. Хтозна, як склалось би її життя, якби одного дня вона не зустріла його — уважного, харизматичного, розумного чоловіка. Молоде подружжя переїжджає у власний високотехнологічний будинок, сподіваючись нарешті знайти спокій та щастя. Але в їхньому домі з’являється хтось третій — робот на ім’я Кейт. І все перевертається з ніг на голову.

Читацький клубЧитацький клуб

Інтрига зростає, тож учасники читацького клубу, які уже гортали сторінки книги знають, як розгортатимуться події далі. Натомість «новачкам» любителів книги, пропонують таки прочитати роман, аби спільно його обговорити під час наступних зустрічей. Нагадаємо, вони відбуваються кожного останнього четверга місяця у бібліотеці ЛНТУ.

Читацький клуб

Варто зазначити, що письменницька кар’єра Ярослави Литвин розпочалася, коли авторці було всього двадцять. Її дебютний роман «Ігри» отримав у 2006 році відзнаку Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» і тоді ж побачив світ. Другий роман Ярослави під назвою «Пухнаста» був надрукований 2007 року.

Вісім років по тому повість письменниці «Роза Вітрів» посіла друге місце у літературному конкурсі видавництва «Смолоскип». Книжка вийшла друком того ж року. Повість отримала теплі відгуки як читачів, так і критиків. Уривки з неї були перекладені польською та опубліковані на сайті Salon Literacki. Презентації книжки відбулися не лише в Україні, але й у Польщі. За мотивами повісті було відзнято два короткометражні фільми.

2019 року ще один роман Ярослави — «Рік розпусти Клауса Отто Баха» — отримав диплом «Коронації слова».

Студенти спеціальності «Журналістика» Ярослава Олексюк, Христина Мазурець; відділ іміджу та промоції