Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ - онлайн конференція в рамках Програми Transborder PL-BY-UA

В рамках Програми транскордонно госпівробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом, у Луцькому НТУ відбулася онлайн конференція за участі українських та польських науковців, представників митної та прикордонної служб.

Тема зустрічі: «Співпраця університетів для підтримки розвитку безпеки і кризового управління Люблінського і Луцького транскордонни хрегіонів».

Із вітальною промовою до учасників заходу звернувся в.о. ректора Луцького НТУ Петро Савчук: «Я з приємністю можу пригадати дні, коли ми боролися за ідею, щоби проект отримав підтримку. Пам’ятаю, як ми стартували і напрацьовували проектні ініціативи, я ними пишаюся і дякую партнерам, прекрасному Католицькому Університету Любліна і тим структурам, які були дотичні до реалізації, проектним менеджерам і команді нашого Луцького НТУ. Мені приємно, що ми працювали злагоджено, а це свідчить про ефективне партнерство. Я маю надію, що біофідбек технології продовжуватимуть життєздатність проекту і покажуть, що він не лише відкрив для нас нові можливості, але й буде розвиватися в подальшому».

Петро Савчук зазначив, що проект дозволив вибудувати тісну взаємодію між партнерами, закладами освіти, зокрема втіливши у життя ключові потреби освітньої площини – програм подвійного диплому, а також створити ще одну платформу для розвитку співпраці між сусідніми країнами й університетами.

Модератором зустрічі виступила проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Олена Ковальчук. Вона привітала учасників конференції та представила присутніх гостей. Проректорка розповіла про проект, його передумови та етапи, а також наголосила на плідній взаємодії усіх сторін, завдяки чому вдалося досягнути успішної реалізації основних цілей проекту.

Згодом, із вітальним словом виступив професор кафедри міжнародних відносин Католицького Університету Любліна, координатор проекту «Україна-Польща-Білорусь» Войцех Гіжіцкі. Він подякував колегам за співпрацю і висловив сподівання на подальшу взаємодію й розвиток уже розпочатих ініціатив та ідей.

Взяла участь в онлайн конференції речниця Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна. Вона, перш за все, подякувала за можливість бути дотичними до транскордонного проекту, який дозволив набути нового корисного досвіду військовослужбовцям і впровадити його у життя.

«Це для нас колосальнийдосвід і можливість отримати нові знання від колег з Польщі. Військовослужбовці, які брали участь у проекті, отримали чимало вражень і багато корисної інформації і тепер активно використовують отримані знання під час повсякденної роботи й передають досвід молодому поповненню: строковикам та військовослужбовцям, які переходять на контракт. Тому щиро бажаю успіхів і сподіваємося на подальшу співпрацю», - додає Маргарита Вершиніна.

Впродовж дня учасники конференції мали нагоду виступити із власними доповідями, серед них редставники Луцького національного технічного університету, Католицького Університету Любліна ім..Іоана Павла ІІ, НУ «Львіськаполітехніка», Волинського національного університету ім..ЛесіУкраїнки, Західноукраїнського національного університету, Полтавської державної аграрної академії, Інституту БіоФідбеку та Ноо-психосоматики (Польща) та Вищої школи міжнародних відносин та соціальних комунікацій (Польща).

Зазначимо, що загальною метою проекту є посилення співпраці між Люблінським і Луцьким регіонами, підвищення ефективності перевірок на кордонах шляхом посилення компетентності та кваліфікації працівників польсько-українських прикордонних та митних служб, а також отримання та поширення комплексної інформації в галузі управління кордонами.

Серед конкретних цілей проекту:

-підвищення рівня міжособистісних та соціальних навичок, зворотній зв'язок співробітників польської та української прикордонної і митної служб, необхідних для ефективності перевірок на кордонах;

-підвищення кваліфікації персоналу польських та українських прикордонних та митних служб у сфері управління кордонами, включаючи запобігання та обмеження нелегальній міграції та торгівлі, боротьбі з організованою злочинністю, необхідні для підвищення ефективності перевірок на кордонах;

-отримання та оприлюднення актуальних та комплексних відомостей, що стосуються управління кордонами у сфері запобігання та обмеження нелегальній міграції та торгівлі, боротьбі з організованою злочинністю, необхідні для підвищення ефективності перевірок на кордонах.

Проект передбачає довгостроковий вплив на всі цільові групи, а відтак його завданням обумовлене діагностування проблеми у роботі прикордонних установ та проведення тренінгів, що посилюють м'які навички, особливо міжособистісні та соціальні. Інтенсифіковані соціальні дослідження (включаючи емпіричні) сприятимуть розвитку знань у вищезгаданій сфері не тільки в університетах, але також у державному секторі. Оприлюднення академічних досліджень з цих питань сприятиме кращому розумінню особливостей транскордонної діяльності та виражатиме, наскільки важливим є державна та цивільна безпека Польщі та України.

Водночас, тренінги та навчання дозволять підвищити навички у галузі безпеки кордонів для кількох сотень працівників та установ, що працюють на кордоні, а організація конференцій та публікація посібників дозволять провести промо-кампанію проблемних аспектів в даній сфері.

З персоналом та службами прикордонної служби планується продовжувати систематичну співпрацю в галузі обміну інформацією, навчання та дослідження у вирішенні проблем транскордонного регіону, включаючи діагностику соціально-політичних змін у контексті нових викликів (боротьба з нелегальною міграцією та торгівлею, боротьба з організованою злочинністю). Планується продовжити навчання післядипломної освіти для широкого кола зацікавлених сторін, проведення аналізу проблем на кордоні. Люди, що перетинають кордон, мешканці прикордонних регіонів будуть брати участь в опитуваннях щодо змін та підвищення ефективності перевірок на кордонах. Продовжуватиметься співпраця наукового співтовариства і, безумовно, це сприятиме взаємодії вузів для впровадження нових практичних рішень щодо проблем на кордоні. Обидва партнери співпрацюватимуть з прикордонними службами, тому природно проводити подальші дослідження та аналіз пост-проекту.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ