Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ презентуватимуть проект із арт-релаксації для ветеранів АТО/ООС

У Луцькому національному технічному університеті за організації кафедри дизайну відбудеться презентація партнерського проекту соціальної дії  «Багатофункціональне середовище арт-релаксації «ART-TELL-IYA».

 

 

Захід реалізовується у рамках програми «Активні громадяни», за сприяння Британської Ради в Україні. Менеджери проекту: асистент кафедри дизайну Анна Дідух, завідувач кафедри Наталія Скляренко та доцент кафедри Христина Хворост.

 

 

Нагадаємо, Луцький НТУ отримав грант на реалізацію проекту «Багатофункціональне середовище арт-релаксації “ART-TELL-ія”». Його метою є: створити середовище арт-релаксації та умов для відновлення психологічного стану ветеранів АТО/ООС; допомогти вибудувати їх економічну та соціально-психологічну стабільність арт-терапевтичними заняттями, для естетичної гармонізації особистості й сприяння формуванню нових життєвих стратегій розвитку.

 

 

Партнери проєкту: Луцький національний технічний університет (м.Луцьк), ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м.Маріуполь), Державний університет «Житомирська політехніка» (м.Житомир), ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» (м. Нова Каховка),  ГО «Молодіжний рух «Шифт» (м.Краматорськ).   

Цільова аудиторія – ветерани АТО/ООС, які не мають серйозних фізичних ушкоджень та поранень, які не потребують реабілітацію в спеціалізованих медичних закладах, але потребують професійного психологічного супроводу для зниження рівня ПТСР, ознаки якого не є відразу видимі.

На базі створеного середовища пілотної програми арт-терапії заходи будуть адаптовані для інших вразливих груп населення та сприятимуть психологічній реабілітації. В подальшому  будуть проводитися заняття за допомогою організації розваг, творчих заходів та спілкування, за програмою із додаванням індивідуальних консультацій зацікавленим особам.

В рамках проекту, для ветеранів АТО/ООС триватимуть тренінги, під керівництвом психолога арт-терапевта та викладачів-дизайнерів Луцького НТУ, за розробленою на кафедрі програмою.

Відбудеться захід 11 лютого о 12:00 на ІІІ поверсі в ауд.306 та 308.

Програма

 

 

Комплекс занять із арт-релаксації для ветеранів АТО/ООС

 

 

Програма складається із двох частин:

 

 

Тренінгова частина (11-13 лютого2020) та експозиційна частина (20 лютого 2020)

 

 

Таймінг:

 

 

І частина (тренінгова) – серія арт-терапевтичних занять з елементами тренінгу на пошук внутрішнього ресурсу та відновлення після травматичних подій та стресів:

 

 

День 1 - 11.02.2020р.:

 

 

12.00 – 13.00 год – відкриття багатофунціонального середовища арт-релаксації Art-tell-iya

 

 

13.00 год – 15.00 год – 1 тренінгове заняття

 

 

15.00-15.30 – кава-брейк

 

 

15.30 год – 17.30 год- 2 тренінгове заняття

 

 

День 2 - 12.02.2020р.:

 

 

12.00 год – 14.00 год. – 3 тренінгове заняття

 

 

14.00 год– 14.30 год – кава-брейк

 

 

14.30 – 16.30 – 4 тренінгове заняття

 

 

День 3 - 12.02.2020р.:

 

 

12.00 год – 14.00 год. – 5 тренінгове заняття

 

 

14.00 год– 14.30 год – кава-брейк

 

 

14.30 – 16.30 – заключне тренінгове заняття

 

 

ІІ частина(експозиційна) – виставка арт-продуків (робіт) учасників

 

 

День 4  - 20.02.2020 р.:

 

 

12.00год- виставка робіт Art-tell-iya

 

 

_____________________________________________________________________________________

 

 

*роботи виставлятимуться за згодою учасників

 

 

 

* до та після тренінгової частини буде проведене анонімне психодіагностичне тестування з метою моніторингу динаміки результатів

 

 

 

* У проєкті створено умови для усунення будь-яких форм дискримінації, для запезпечення рівних прав та можливостей осіб чоловічої та жіночої статі, із дотриманням гендерної рівності та толерантного ставлення. 

 

 

 

*Програма занять виконана у відповідності до Гельсінської декларації (Всесвітня медична асамблея, 1964), декларації принципів толерантності (28 сесія ЮНЕСКО, 1995), Універсальної декларації по біоетиці та правах людини (ООН, 1997), норм конвенції про захист прав людини у зв’язку із впровадженням нових біомедичних технологій, прийнятою у 1997 році у м. Ов’єдо (Іспанія) та не суперечить загально прийнятим біоетичним нормам із дотриманням відповідних міжнародних положень стосовно проведення таких видів робіт.

 

 

Мета: допомогти ветеранам АТО/ООС навчитись адаптовуватись після бойових дій в умовах громадянського життя та ознайомити із техніками арт-релаксації і відновлення (за допомогою мистецтва та його терапевтичних властивостей);

 

 

Завдання:

 

 

1. навчити відновлювати психологічний стан та знаходити психологічний ресурс методами арт-релаксації у спеціально створених арт-терапевтичних умовах

 

 

2.сприяти естетичній гармонізації та постановці нових життєвих цілей

 

 

3. пошук  балансу і сенсу

 

 

4. пошук мотивації до професійного зростання техніками арт-коучингу (розбудова стратегії досягнення професійних планів)

 

 

 

Цільова аудиторія: ветерани АТО/ООС, які не мають серйозних фізичних ушкоджень та поранень, які не потребують реабілітації в спеціалізованих медичних закладах, але потребують професійного психологічного супроводу з метою стабілізації внутрішнього психологічного балансу. 

 

 

Програма спрямована на:

 

 

1.       формування навиків подолання негативних переживань, агресії, симптомів депресії та не завжди очевидних ознак пост-травматичного стресового розладу  за допомогою арт-релаксаційних вправ на пошук ресурсу.

 

 

2.       допомогу у вибудові соціально-психологічної адаптації та ресоціалізації, естетичної гармонізації особистості

 

 

3.       констуктивний перехід до нових життєвих умов та допомогу знову бачити оновлені життєві цілі

 

 

4.       допомогу у покращенні почуття власної значущості та соціальної ідентичністі 

 

 

5.       стимулювання особистісного розвитку та підприємницьких навиків, постановки нових життєвих планів на майбутнє

 

 

6.       допомогу у знаходженні мирного діалогу в родинах та з близькими людьми взаєморозуміння із рідними та суспільством

 

 

7.       допомогу у гармонізації та стабілізації психологічного здоровя, світосприймання і способу життя ветеранів

 

 

 

Заняття проводитимуться у закладі освіти та несуть більш освітній відтінок, оскільки являють собою загальнозміцнюючий та освітньо-адаптаційний характер із реабілітаціно-оздоровчими елементами.

 

 

Дана арт-терапевтична програма адаптації є найбільш м’якою природною формою корекції психо-емоційних станів , яка немає протипоказань та є найбільш безпечним видом терапії.

 

Інформаційний відділ Луцького НТУ