У Луцькому НТУ відбулася XII міжнародна конференція з обліку та аналізу економіки

5 грудня 2020 року в Луцькому національному технічному університеті відбулася вже XІІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів, здобувачів і студентів «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу і контролю в умовах глобалізації економіки», ініціатором якої традиційно виступила кафедра обліку і аудиту.

Свої вітання молодим науковцям передала ректор Луцького НТУ професор Ірина Вахович. З вітальним словом до учасників звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Сергій Шимчук, завідувач кафедри обліку і аудиту, доцент Віталій Чудовець, декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права, професор Ігор Андрущак, декан факультету бізнесу, доцент Надія Ковальчук, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, доцент Лариса Савош, завідувач кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук, доцент Оксана Жук.

Особливо приємно, що з кожним роком розширюються кордони участі молодих науковців. Цього року учасниками конференції стала молодь із закладів вищої освіти України, Болгарії, Польщі, Португалії, Білорусі та Китаю.

Варто відмітити, що наукові проблеми, які піднімалися доповідачами відповідали основній тематиці конференції та досліджували ті глобальні виклики, які стоять перед економікою держави та обліковими, аналітичними і контрольними системами. Зокрема, робота конференції проходила в наступних секціях:

досконалення теорії обліку в умовах глобалізації економіки;

еоретико-методологічні передумови гармонізації системи фінансового обліку та звітності;

правлінський облік і контроль через призму філософії конструктивізму;

налітичне забезпечення діяльності суб’єктів господарювання;

-перспективи розвитку аудиту;

ауково-практичне обґрунтування впровадження інформаційних технологій в обліку, аналізі та контролі;

-проблеми обліку, контролю і аналізу: інституціональний аспект;

егіональні і глобальні проблеми розвитку економіки.

На пленарному засіданні конференції обговорення відбувалося за актуальними дослідженнями та напрацюваннями молодих науковців, а саме:

іжнародна міграція як ключовий ресурс розвитку (Петросюк Карина);

ухгалтер професія майбутнього або чому сучасна молодь вибирає професію бухгалтера (Грищук Олександра);

сторичні аспекти виникнення та еволюції податків (Привродська Анастасія);

іжнародний досвід боротьби з незаконними рубками лісу (Рябушко Ірина);

-перспективи та ризики страхування життя в Україні (Жмурко Назар);

учасні тенденції в обліку витрат на маркетинг (Симонік Анастасія);

сновні проблеми формування державного боргу України (Хвищук Павло);

и сприяє відтворенню діюча система оподаткування використання природних ресурсів в Україні? (Журбук Оксана);

ауково-методичні підходи до оцінки природних ресурсів (Гаврилюк Віталія);

тучний інтелект в бухгалтерському обліку: ризики та перспективи (Ткачук Максим);

собливості обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів (Клімук Софія);

оціальні гарантії в законодавстві України та світу (Доротюк Вікторія);

-попит і пропозиція на ринку бухгалтерських послуг в Україні: реалії і перспективи (Петрова Юлія);

-прикладне економетричне дослідження впливу суми податкових платежів на валовий внутрішній продукт в Україні (Сидорук Василина);

ухгалтер – професія чоловіча чи жіноча? (Павловська Марія);

-прокрастинація та причини її виникнення у студентському середовищі (Ткаченко Анна);

-конфлікти у професійній діяльності бухгалтера та шляхи їх розв’язання (Тлучкевич Юлія);

аніпуляції у професії бухгалтера та як захиститися від них (Проць Галина);

сертивна поведінка та її значення в професійній діяльності бухгалтера (Романюк Олена);

ормула ідеального бухгалтера (Шемейко Наталія);

учасні вимоги до працівників облікових професій (Шумук Олена).

Високий рівень доповідей, актуальність досліджуваних проблем, їх наукове та практичне значення відмітив голова журі конференції, відомий науковець, доктор економічних наук, професор Василь Голян, який зауважив, що «конференція, яку щорічно проводить кафедра обліку і аудиту, набула всеукраїнського масштабу. Приємно бачити, що молодь прагне до нових знань, вивчає актуальні проблеми в межах не лише держави, а й світу, прагне самореалізовуватись. Заходи такого формату допомагають молоді більше проявляти себе, розуміти свою необхідність в розвитку та становленні держави».

Усім учасникам XІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми і перспективи розвитку обліку, аналізу та контролю в умовах глобалізації економіки» бажаємо здоров’я і невичерпних ідей, цікавих досліджень і нових перемог!

Окрема подяка колегам кафедр міжнародних економічних відносин та соціального забезпеченням та гуманітарних наук за активне долучення до конференції та цікаві виступи їхніх студентів!

Кафедра обліку і аудиту