Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ з’явився дороговартісний прилад для наукових досліджень

У стінах Луцького НТУ відбулася презентація дороговартісного спектрометру IRAffinity-1 японської фірми Shimadzu. У нашій державі таке обладнання є лише в Інституті фізики НАН України (Київ), а відтепер і у Луцьку.

Для того, аби продемонструвати функціональні можливості приладу та провести навчальний курс для викладачів ЗВО, до Луцького НТУ прибув інженер генерального дистриб’ютора аналітичного обладнання Shimadzu в Україні Євген Одинець. Тож, впродовж дня науковці мали нагоду поставити запитання та отримати пояснення щодо використання приладу і його особливостей.

Про надзвичайну важливість придбання спектрометру зазначила ректор Луцького НТУ Ірина Вахович. За її словами, це одне із найбільш дороговартісних обладнань, що було придбане впродовж останнього часу і воно дає чимало переваг для наукової роботи та комерційних проектів.

«Цей проект дозволить нам комерціалізувати наші наукові розробки і саме з такою метою був придбаний прилад. Я сподіваюся, що це буде те обладнання, яке потрібне і використовуватиметься для наукових досліджень на загальноуніверситетському рівні та «зароблятиме» кошти, адже воно відкриває широкий спектр нових можливостей. Маю надію, що Волинь виграє від такої конкурентної переваги нашого університету і ми матимемо змогу купувати обладнання такого рівня в перспективі».

Подякував представнику компанії Shimadzu за візит проректор з НПР Сергій Шимчук: «Щиро радію, що в нас відбувся внутрішній конкурс наукових досліджень і тепер ми отримали його практичний результат. Це прилад, який дозволить в перспективі заробляти кошти і надавати науково-технічні  послуги. Сподіваюся на те, що в нас будуть чудові результати».

Варто зазначити, що ІЧ-Фур’є спектрометр IRAffinity-1 фірми Shimadzu є компактним високочутливим приладом для вирішення широкого кола дослідницьких і прикладних задач. Він дає можливість здійснювати наукові дослідження:

- атомної структури, хімічного складу, фізичних властивостей  напівпровідників, композитних матеріалів, наноструктур;

-у фармацевтичній та харчовій промисловостях (вивчення властивостей вихідної сировини, фармацевтичної промисловості, біотехнології, отримання чистих хімреактивів);

-в археології (дослідження археологічних джерел, зокрема хімічного складу  кераміки, статуй та інших предметів матеріальної культури).

Довідково:

Даний спектрометр буде корисним при дослідженнях структури та хімічного складу різних органічних та неорганічних матеріалів, що дасть змогу Луцькому НТУ надавати певні платні послуги та заключати госпдоговори. Використовувати прилад для науково-дослідної діяльності та навчання студентів зможуть різнопрофільні кафедри ЗВО.

Зокрема, викладачі кафедри фундаментальних наук уже мають певний досвід в проведені спектроскопічних досліджень. Так, доцент Луньов С.В. брав участь в проведені досліджень спектрів поглинання опромінених монокристалів кремнію та германію на комп’ютеризованому спектрометричному комплексі на базі спектрометра ИКС-21, у лабораторії радіаційних технологій Інституту фізики НАН України (м. Київ). Доцент Коваль Ю.В. під час стажування в університеті Hochschule Ostwestfalen-Lippe (м. Ліппе, Німеччина) набув досвід роботи на Х-променевому флуоресцентному спектроскопі Fischerscope X-ray XDAL.

Додаткова можливість проведення спектроскопічних досліджень дозволить одержати нові результати, на основі яких будуть підготовлені якісні статті для публікації у фахових вітчизняних та міжнародних журналах, включених до науково-метричних баз даних WoS та/або Scopus.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олена Третяк


Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1748544395299603