Перейти до основного вмісту

Учасники найпотужнішої Міжнародної конференції року DSMIE-2019 - на екскурсії у Луцькому НТУ

Представники із більше двадцяти країн світу прибули до Луцька, аби взяти участь у II Міжнародній конференції з проектування, моделювання, виробництва: Інноваційний обмін (DSMIE-2019).

Варто зазначити, що захід відбувається під патронатом професора, ректора Луцького національного технічного університету Петра Савчука та професора, ректора Сумського державного університету Анатолія Васильєва, а також декана факультету технічних систем і енергоефективних технологій СумДУ Олександра Гусака та декана технологічного факультету Луцького НТУ Олега Заболотного. Засновник конференції - доцент кафедри технології машинобудування, станків та інструментів Віталій Іванов (СумДУ). Співорганізатором заходу виступають IATDI (International Association for Technological Development and Innovations).

Конференція триватиме 4 дні. Відтак сьогодні, 11 червня, делегація із дружнього міста Суми та іноземні науковці прибули до Луцького НТУ, аби ознайомитися із науково-педагогічним складом університету, його потужностями та надбаннями. Провела екскурсію кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарних наук, соціального забезпечення та права Оксана Жук. Передусім вона привітала гостей у стінах ЗВО та розповіла про його історію, розвиток, діяльність факультетів і кафедр, освітні напрямки та успішних випускників.

Так, гості оглянули  стенд із фотографіями знаних випускників, а також звернули особливу увагу на меморіальні дошки загиблим учасникам АТО, котрі навчалися у Луцькому НТУ. Згодом Оксана Жук розповіла про ректорську каденцію Віктора Божидарніка. До слова, меморіальна дошка, на честь ректора знаходиться у фойє головного корпусу ЗВО. Тож, оглянувши її, екскурсанти заслухали про досягнення Віктора Божидарніка у царині науки, а відтак і про розвиток університету під його керівництвом.

Потому присутні оглянули ректорат та коворкінг центр, побували у кабінеті студентської ради, де молодь розповіла про свої здобутки та досягнення, дозвілля і соціальну роботу.

Згодом, до уваги делегації презентували культурно-мистецький проект «Славетна Волинь». Це картинна галерея із зображеннями відомих волинян, які лишили помітний вклад в історії краю та держави. На картинах зображені такі відомі постаті як Леся Українка, Данило Братковський, Йов Кондзелевич, а також є зображення Луцького замку, Берестечківської битви тощо.

Пройнятися духом мистецтва гостям Луцького НТУ вдалося й оглянувши картини, створені студентами кафедри дизайну. Тематика виставки «Образ України», якою бачать її студенти, котрі орієнтуються у політичній ситуації держави та відчувають її серцем. Окрім естетичної насолоди, іноземні гості мали нагоду з картин дізнатися більше про Україну, її історію, культуру, побут та духовне надбання.

Крім того, оглянули учасники конференції й виробничі потужності Луцького НТУ, зокрема, унікальну на Волині та третю в Україні Лабораторію швейної індустрії. Облаштування лабораторії у Луцькому ЗВО відбулося за сприяння офіційного дистриб’ютора провідних торгових марок, виробників та постачальників швейного обладнання в Україні, компанії «Softorg». Тож, нині студенти спеціальності «Легка промисловість» можуть проходити навчання на сучасному швейному обладнанні «Juki».

Насамкінець, екскурсанти відвідали «Козацьку світлицю», яка була заснована у стінах Луцького НТУ завдяки співпраці із ГО «Козацьке Стрілецьке Братство». Гостям розповіли, що основною метою створення такого осередку є допомога студентам у пізнанні історії українського війська від найдавніших часів до сьогодення. Отож, кожен із присутніх мав нагоду оглянути приміщення, оснащене цілим арсеналом давньої зброї, ознайомитися із принципом її роботи та навіть постріляти. Луцьких гостей неабияк зацікавила світлиця, де вони вільно могли роздивитися колекцію холодної зброї, зокрема 16-17 століття, польову гармату, вогнепальну зброю, великий лук та відчути себе справжнім козаком.

Окрім екскурсії університетом на учасників конференції чекає знайомство із Луцьком та його визначними місцями. Офіційне відкриття та робочі засідання розпочнуться 12 червня і триватимуть до 14 червня включно.

Варто зазначити, що DSMIE-2019 – це захід, на якому зустрічаються науковці, представники провідних виробництв та закладів освіти, державних лабораторій з усього світу задля пошуку та реалізації спільних проектів у технологіях машинобудування, механічній та хімічній інженерії.

II Міжнародна конференція з проектування, моделювання, виробництва: Інноваційний обмін (DSMIE-2019) присвячена широкому колу дослідницьких завдань в галузі машинобудування, що розглядають сучасні та майбутні тенденції в проектних підходах, методи моделювання, комп’ютерні системи, розробку програмного забезпечення, інструменти ІКТ та реалізацію стратегії Industry 4.0 для вирішення інженерних завдань.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/a.1260132590807455/1260133964140651/?type=3&theater