Перейти до основного вмісту
Матеріалознавство


Однією з визначальних рис кафедри матеріалознавства є інноваційні наукові розробки.  Команда кафедри у складі Оксани Садової, Ольги Гулай, Віталія Кашицького та Сергія Янчука протягом травня-червня 2023 р. була учасником інкубаційної програми BOOSTER ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ. Мета програми: допомогти науковцям набути навичок бізнес-планування проєктів та презентації своїх винаходів та розробок для донорів та інвесторів. Учасники програми вчилися презентувати свої проєкти зацікавленим особам так,  як це роблять найпотужніші розробники Кремнієвої долини.

Матеріалознавство

Організатором програми була Державна наукова установа «Київський академічний університет» — дослідницький університет подвійного підпорядкування НАН України та МОН. Щотижня ми онлайн спілкувалися з досвідченими тренерами – Людмилою Дейнеко, Оленою Ципліцькою та Оксаною Кушніренко, а також іншими запрошеними лекторами. 

Матеріалознавство

Протягом травня-червня ми взяли участь у низці інтерактивних тренінгів, зокрема:

Тренінг 1. «Як продати свої розробки або Що таке пітч-презентація. Загальні принципи підготовки пітч-презентації. Формування ціннісної пропозиції для потенційних клієнтів».

Тренінг 2. «Презентування технічних та конкурентних переваг продукту. Оцінка розмірів ринку. Аналіз конкурентів» 

Тренінг 3. «Роль інтелектуальної власності в управлінні стартап-проєктами». 

Тренінг 4. «Канали просування продукту та моделі монетизації. Прогноз доходів і витрат проєкту»

Тренінг 5. «Підготовка доповіді на пітч-презентацію. Особливості сесії Q&A»

На завершення кожна команда презентувала свою інноваційну розробку у форматі пітчу. Оксана Садова продемонструвала переваги біокомпозитного матеріалу Plantcom, розробленого на кафедрі матеріалознавства ЛНТУ.

Матеріалознавство

Тренери також надали інформацію про грантові конкурси на підтримку інноваційних проєктів: гранти в рамках програм HORIZON EUROPE, Digital Europe, LIFE, Single Market Programme, каскадне фінансування (малі гранти для підтримки третіх сторін),  долучення до проєктів на етапі їх реалізації та ін.

У результаті участі у програмі ми здобули нові навички, підтверджені сертифікатами про підвищення кваліфікації, та підготували презентацію для участі у наступних проєктах.

матеріалознавствоматеріалознавствоматеріалознавствоматеріалознавство

Ольга Гулай, професор кафедри матеріалознавства