Вікторія Скляренко – учениця 11-го класу Луцького ліцею №14 імені Василя Сухомлинського. Разом із тим, дівчина є активною слухачкою Волинської обласної МАН, де під науковим керівництвом нашої колеги професора Ольги Гулай, працює над власним науковими розробками у секції матеріалознавства.

МАН

Днями, у стінах Волинської ОВА дівчина отримала відзнаки та цінні подарунки, а також Подяку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за застосування нестандартних підходів до розробки нових дослідницьких проєктів у сфері захисту довкілля. Такою була оцінка результативності юної науковиці за підсумками Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Волиняни увійшли у трійку кращих: учні області вибороли 30 нагород на найбільшому інтелектуальному конкурсі року.

Вікторія Скляренко брала участь у конкурсі в складі секції екологічно-безпечних технологій та ресурсозбереження і представила наукову роботу щодо колорування тканин рослинними пігментами.

«В цій роботі ми разом з науковою керівницею Ольгою Гулай розробляли екологічно-безпечні пігменти з рослинних компонентів. Наприклад, з квіток чи листя робили витяги пігментів і за їх допомогою колорували натуральні тканини. Тобто це була розробка натуральних барвників, які можна буде згодом запустити у масове виробництво», - розповідає Вікторія Скляренко.

МАНМАНМАН

Підготовка, зауважує дівчина, тривала близько півтора року: «Влітку минулого року ми розпочали збирання сировини, підготовку необхідних матеріалів і ось зараз отримали результат та гідно представили його на конкурсі».

Наразі, додає Вікторія, планів комерціалізувати розробку чи впровадити у реальне виробництво немає, але в майбутньому це може бути цікавою ідеєю і можливо дослідження вдасться втілити у реальний проект.

Вітаємо Вікторію Скляренко та її наукового керівника Ольгу Гулай із гідним науковим результатом та бажаємо натхнення на нові ідеї та яскраві перемоги!

МАНМАН