Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулася зустріч із доктором технічних наук, професором, директором Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Національного лісотехнічного університету України, автором понад 120 наукових і навчально-методичних праць Ігорем Ребезнюком.

Організаторами заходу виступили фахівці бібліотеки та кафедри іноземної і української філології ЛНТУ.

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація

Розпочав знайомство із аудиторією Ігор Ребезнюк виконанням власних авторських пісень, а згодом розповів про посібник, який нещодавно науковець випустив у світ «Українське наукове слововживання».

Під час спілкування зі студентами та викладачами обговорили нормативні засади слововживання і словотворення, прояснили складні словосполучення слів, які вживаємо у повсякденному житті. Ігор Ребезнюк акцентував увагу на частому вживанні русизмів, як у побутовому мовленні, так і в науковій спільноті, а тому навів приклади доцільності використання низки українських відповідників.

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація

Автор доводить необхідність правильного використання наукових і нормативних засад слововживання і словотворення, що становлять основу для згармонізованого вдосконалювання української наукової мови.

«Десятиліттями українську мову як і науково-технічне слововживання радянські ідеологи нівелювали, штучно усуваючи з неї  українську термінологію. Таким чином, щоби її асимілювати в російський мовний контекст», - наголошує Ігор Ребезнюк.

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація

Над книгою «Українське наукове слововживання» автор працював 30 років. Ігор Ребезнюк простудіював 145 наукових праць, намагався врахувати всі вимоги щодо вживання і формування наукової мови відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Українського правопису 2019, чинних державних стандартів ДСТУ, рекомендацій науково-технічної комісії з питань термінології при Держстандарті України й інших стандартів.

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяПрезентаціяПрезентація