Перейти до основного вмісту

У рамках Всесвітнього тижня грошей для студентів та викладачів факультету комп’ютерних та інформаційних технологій ЛНТУ був проведений тренінг з фінансової грамотності «Фінансова майстерність». Лектор - кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Наталія Чиж.

ФКІТ ФКІТФКІТФКІТ


На початку зустрічі заступник декана з молодіжної політики та профорієнтації Сергій Гринюк зауважив, що метою заходу є розвиток фінансової грамотності, збільшення фінансової впевненості та підвищення фінансової свідомості. 

«Тренінг спрямований на те, щоб допомогти студентам стати фінансово компетентними та незалежними, щоб могли успішно керувати своїми фінансами і досягати фінансового благополуччя», - наголошує заступник декана.

ФКІТФКІТФКІТ


На початку тренінгу Наталія Чиж розповіла, що фінансова грамотність – те, як ми ставимося до грошей, управляємо фінансами і плануємо майбутній добробут і чому сприяє покращення фінансової грамотності населення.

Для здобувачів вищої освіти лектор пояснила важливість фінансової грамотності та наслідки її не знання. Студенти розповідали, якими фінансовими лайфаками вони користуються.

ФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТ


Згодом Наталія Чиж пояснила студентам, що гроші — це все те, що люди приймають в оплату за товари і послуги або для виплати боргів. Відповідно до Указу Президента України та статей 99 і 102 Конституції України протягом 2 — 16 вересня 1996 року в Україні була проведена грошова реформа. В обіг введено національну валюту України — гривню. В обігу знаходяться банкноти номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень.

ФКІТФКІТФКІТФКІТ


Лектор розказала для слухачів, який захисний комплекс мають банкноти гривні та показала, як визначити чи гроші не фальшиві. Кожен студент спробував знайти на банкнотах відповідні захисні елементи.

Наприкінці тренінгу Наталія Чиж сформувала основні правила користування грошима та звички фінансово грамотної людини.

ФКІТФКІТФКІТ


ФКІТ

Відділ іміджу та промоції