В ЛНТУ обговорили створення ЕкоТехноАгро Парку

27 травня, із робочим візитом до Луцького національного технічного університету завітали ректор Поліського національного університету Олег Скидан із проректором Людмилою Романчук та радник ректора Національного лісотехнічного університету України Руслан Ковальчук. Зустріч провели в форматі круглого столу із залученням проректорів, деканів, молодих вчених та представників факультетів ЛНТУ.

техноагропарк

Передусім, привітала присутніх ректор ЛНТУ Ірина Вахович:

«Сьогодні у нас відбувається поєднання трикутника взаємодії «Наука-Бізнес-Влада», ми розуміємо, що треба забезпечувати фінансову спроможність, прогнозувати ризики і робити все для того, аби ми були фінансово міцні. Зробити це можемо лише тоді, коли згуртуємося, створимо кінцевий продукт і його успішно реалізуємо. Сьогоднішня зустріч дуже прикладна, суть її у тому, щоб обговорити концепцію створення наукового ЕкоТехноАгро Парку, з усіма конкретними заходами її подальшої реалізації».

техноагропарк

Потому, Ірина Вахович передала слово ректору Поліського національного університету Олегу Скидану:

«Дуже приємні враження від перебування в ЛНТУ. Одразу відчувається креатив, сучасність та творчий підхід, що надихає і створює гарну емоційну атмосферу. Кожен навчальний заклад чимось унікальний і коли ми спілкуємося між собою та обмінюємось думками, можемо один одного підсилювати та синергетично рухатися набагато швидше і далі, аніж наодинці. Це та площадка, де ми можемо поділитися досвідом і створити щось цікаве, життєздатне, прогресивне».

Тож Олег Скидан висловив готовність продовжувати активну співпрацю у різних напрямках та сферах.

техноагропарк

«Той напрямок діяльності, який ми на разі маємо змогу обговорювати, ми почали розробляти ще з минулого року. Утім повноцінній роботі завадив карантин і ми змушені були працювати дистанційно. Сьогодні перед нами новий виклик – війна і ми прекрасно розуміємо, що повинні робити кроки вперед, рухатися до світових трендів і шукати партнерство, бо один в полі – не воїн. Ми зупинилися на тому, що взяли за основу 17 цінностей ООН, якими рухається увесь світ, і ми вирішили на цьому акцентувати увагу, об’єднуватися та рухатися у європейський та світовий простір, дивитися це відбувається у них. Тож з’явилася ідея створити агропарк та поєднати наш розум, вміння, бажання і спільно прийти до конкретного кінцевого результату, адже будь-який прогрес, будь-якої країни – це освіта і наука», - наголосив радник ректора Національного лісотехнічного університету України Руслан Ковальчук.

техноагропарк

Після цього, захід перейшов у дискусійний формат, модератором якого став проректор із НПР та досліджень ЛНТУ Олег Заболотний. Відтак, учасники круглого столу обговорили концепцію створення Наукового ЕкоТехноАгро Парку, основні напрямки його роботи та створення на його базі стартап платформи.