28 липня Україна вдруге відзначатиме День Української Державності. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Саме князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу. Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

Уже наступного року День Державності відзначатимемо 15 липня з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

Нині ж долучаємося до заходів з нагоди визначної дати, як ствердження, що Україна завжди була, є і буде вільною та незалежною, землею наших славних предків і щасливих дітей, країною права і справедливості, єдиної нації, що захищає, цінує та понад усе любить свою Батьківщину!

Уже завтра, 28 липня, студентська спільнота ЛНТУ запрошує до спільного відзначення свята патріотизму. У програмі вечора приготування смачного кулішу, акустичні виступи та тепла зустріч із давніми друзями та абітурієнтами на зеленій галявині біля корпусу. Початок о 16:00.

Водночас, колектив бібліотеки ЛНТУ облаштував книжкову виставку. Вона містить літературні та публіцистичні видання, наукові збірники та історичну літературу про становлення та розвиток української державності. Усіх охочих запрошуємо оглянути експозицію у читальному залі бібліотеки!

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека