Перейти до основного вмісту

У рамках Тижня факультету комп’ютерних та інформаційних технологій, в ЛНТУ відбувся фінал конкурсу студентських StartUp проектів кафедри «Комп’ютерні науки».

Метою проекту було покращення життя студентства, власного простору та навколишнього соціуму.

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

Участь у заході взяли ректор ЛНТУ Ірина Вахович, проректор з НПР та досліджень Олег Заболотний, декан факультету комп’ютерних та інформаційних технологій Інна Кондіус та представники провідних підприємств ІТ-галузі. Власне ці фахівці й оцінювали конкурсні роботи студентів.

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

«Ідея зародилася від того, що студентам було поставлене питання: «Як і що би ви хотіли змінити в повсякденному житті, побуті або більш глобально у соціумі. Ми отримали чимало цікавих проектів, тим паче, що ідея кожного студента є власною. Допомагали із реалізацією задумів викладачі нашої кафедри. На жаль, деякі ідеї довгострокові, або у їхню реалізацію внесли свої корективи карантинні обмеження, тож багато проектів залишилися на рівні ідей, хоча далі ми будемо їх намагатися презентувати чи створити прототипи», - розповідає старший викладач кафедри комп’ютерних наук та куратор заходу Юрій Лук’янчук.

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

Студентів не обмежували у творчості, тож вони створювали ті стартапи, які самі вважали цікавими та актуальними. Молодь демонструвала ідеї створення «розумного дзеркала» зі штучним інтелектом та інтерактивні лінзи; електронний «помагатор»; особливі крісла-мішки; полігони, що вироблятимуть енергію; нові підходи до туризму; браслет для людей з інвалідністю; бот для орієнтації в університеті та інтерактивний рюкзак.

стартап

 

стартап

 

стартап

Усі проекти заслужили особливого схвалення від членів журі, а окремі ідеї, для подальшого втілення в університеті, до уваги взяла й ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Надзвичайно приємно спостерігати те, які активні наші студенти, як вони розвиваються і втілюють свої креативні ідеї. Дистанційне навчання десь обмежує їх у розкритті свого потенціалу, але сьогодні ми нарешті маємо можливість зібратися в одній аудиторії і обмінюватися цікавими думками».

стартап

 

стартап

 

стартап

Після презентації усіх проектів, члени журі здійснили оцінювання робіт. Цього  разу експерти не виставляли бали, а провели емоційне оцінювання, за типом: «1-Не цікаво», «2-Хм…», «3-Ну, в принципі…», «4-Цікаво», «5-Хочу!Хочу!Хочу».

«У нас відбувається емоційне оцінювання, тобто журі ставлять бали відповідно до тих емоцій, які вони отримують від перегляду презентації стартапів. В нас є три критерії оцінювання, це - новизна, актуальність, презентація виступів і можливість масштабування ідеї», - додає Юрій Лук’янчук.

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

Таким чином, усі конкурсанти були відзначені грамотами і подарунками. Переможними стали три проекти, автори яких отримали цінні подарунки та матеріальну винагороду на подальшу комерціалізацію проекту.

стартап

 

стартап

 

стартап

 

стартап

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції