За організації факультету ЦОСТ, кафедри іноземної та української філології і бібліотеки, в ЛНТУ провели перший етап ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Конкурс проводиться у три етапи (з листопада по березень). Урочистості з нагоди початку ХIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудуться 31 жовтня 2023 року в м. Ірпінь Київської області.

конкурсконкурсконкурс

Тож перший етап у стінах ЛНТУ відбувся сьогодні, 3 листопада. Для цього було утворене спеціальне журі, до складу якого увійшли декан ФЦОСТ Галина Герасимчук, завідувач кафедри іноземної та української філології Алла Мартинюк, доценти кафедри Наталія Шкляєва та Тамара Николюк, директор бібліотеки Світлана Бакуменко.

Учасниками заходу стали студенти різних спеціальностей факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій.

конкурсконкурсконкурсконкурсконкурсконкурсконкурсконкурс

Основне тематичне спрямування стосується постаті Тараса Шевченка. Тож студенти отримали перелік тем (цитат Тараса Шевченка), з яких повинні обрати для себе одну, аби написати есе з елементами роздуму.

Процес роботи здобувачів включає: обрання теми; її обдумування, враховуючи уникнення плагіату та шукаючи необхідний матеріал; здійснення писемного оформлення теми та тез; підтвердження доказами та цитатами; виокремлення висновку; перевірку на грамотність та змістовність; здійснення публічного виступу.

Наталія Шкляєва детально описала особливості виконання конкурсної роботи та зачитала наукову доповідь про Т.Г.Шевченка, аби продемонструвати приклад виконання завдання для конкурсантів.

конкурсконкурсконкурсконкурсконкурсконкурсконкурсКонкурс

Згодом, молодь виступила із презентацією власних творчих робіт, які оцінювали члени журі за критеріями, що охоплюють: специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом, мовно-літературну підготовленість конкурсантів.

Таким чином, автори кращих робіт презентуватимуть власні есе з елементами роздуму на наступному етапі конкурсу.

конкурсконкурсконкурсконкурсконкурс