Перейти до основного вмісту

Освіта в Україні та й в цілому світі постійно зазнає змін, трансформацій і націлена лише на розвиток та вдосконалення. Одночасно з тим, освіта змушена протистояти викликам часу і, попри це, пропонувати здобувачам лише якість та найкращі можливості для подальшої реалізації. Часи пандемії коронавірусу змінили наше уявлення про дистанційний формат освіти, фактично впровадивши новий вид освітнього процесу, який продовжує бути актуальним й нині. Війна в Україні змусила молодь та науково-педагогічних працівників знову переходити в онлайн-режим та працювати над вдосконаленням такого виду навчання.

Розвиток технологій дистанційної освіти невпинно відбувається і в ЛНТУ. Про це розповів в.о. керівника сектору дистанційної освіти та веб-технологій Павло Саварин.  

Вчена рада Вчена рада


Під час тематичної доповіді він розповів про ті технології, які були впроваджені упродовж року в ЛНТУ та що планується реалізувати у 2024 році.

Виступ стосувався освітніх курсів, створених кращими світовими розробниками, університетами та науковими структурами і які нині доступні для ЛНТУ. Викладачі та студенти нашого ЗВО мають у вільному доступі різноманітні інструменти для вивчення цифрових технологій, штучного інтелекту, можливість використовувати навчально-ігрові платформи. До того ж, в ЛНТУ продовжена співпраця з Coursera (платформа онлайн-навчання, яка пропонує курси від Google, Meta, IBM, Microsoft, Amazon Web Services, а також таких провідних університетів світу, як Yale University, California Institute of the Arts, Duke University, Erasmus University Rotterdam та інших) та Udemy (міжнародна навчальна платформа з онлайн-курсами на різноманітну тематику).

А ще, у 2024 році планується підписання тристоронньої угоди про співпрацю між ЛНТУ, компанією MinnaLearn та University of Helsinki (Фінляндія) в рамках дистанційного курсу «Elements of AI». Разом з тим, цьогоріч планується оптимізація Електронного освітнього порталу ЛНТУ.

Вчена рада Вчена рада Вчена рада


Про те, які технології використовують у Технічному фаховому коледжі ЛНТУ поділився його директор Олег Герасимчук.

«Коледжі ЛНТУ та, зокрема, Технічний фаховий коледж, потужно використовують елементи технологій дистанційного навчання, адже спочатку ми навчалися віддалено, коли світ охопила пандемія корона вірусу, а зараз ми маємо сотні студентів, які в часи війни з різних причин продовжують дистанційну форму здобуття освіти».

Тож для того, аби зробити освітній процес якісним, у коледжі використовують відому платформу «Moodle». Також у закладі здійснили «прив’язку» платформи Microsoft 365 з комунікаційною програмою Teams. Ці інструменти дозволяють записувати лекції, контролювати проведення занять та їхню якість тощо. А ще, додає директор техколеджу, у закладі додатково ввели електронний журнал обліку викладачів та студентів, що також робить освітній процес зручнішим.

Вчена рада Вчена рада Вчена рада Вчена рада


Про те, що веб-технології повинні розвиватися і є ключовою  складовою якісного освітнього процесу, наголошує перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук і закликає науковців та студентів використовувати максимум можливостей завдяки абсолютно безкоштовним і доступним міжнародним ресурсам.

«Ми повинні використовувати ці можливості для якісного навчального процесу, здійснювати їхню промоцію серед науковців університету та максимально задіювати доступні нам сучасні інструменти», - резюмує Надія Ковальчук.