Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ розпочала роботу  міжнародна науково-технічна конференція «Матеріали та технології в інженерії» МТІ-2023, що формує платформу для українських та міжнародних стандартів в інженерії.

Конференція гуртує науковців з усього світу задля обговорення та обміну передовим досвідом  щодо властивостей матеріалів, технологій та обладнання в інженерії. Наукові дискусії також присвячені сучасним дослідженням, технологіям та перспективам розвитку машинобудування в цілому і новим стратегіям розвитку автомобільного транспорту, зокрема.

КонференціяКонференціяКонференція


Привітав учасників заходу менеджер конференції , професор ЛНТУ Олександр Повстяной. Він представив співорганізаторів наукової зустрічі, гостей та спікерів конференції, зазначивши, що ЛНТУ радо приймає у своїх стінах поважних та знаних науковців України і світу. Водночас, Олександр Повстяной висловив сподівання на цікавий та плідний діалог вчених, що сприятиме розвитку галузі машинобудування, мехатроніки та транспорту.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Із вітальним словом виступила проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак. Вона наголосила, що період повномасштабної війни є складним для розвитку та становлення науки, однак ЛНТУ продовжує розвиватися і прикладом цього є наукова конференція.

«Науковці, яких сьогодні представляли, є дійсно гордістю нашої держави і в контексті матеріалознавства, і прикладних досліджень, і мехатроніки, і транспортних технологій. На нас лежить велика відповідальність в контексті того, що нам необхідно дійсно відбудовувати Україну. Цей сегмент є надзвичайно перспективним, адже Україна буде повноцінним членом ЄС та НАТО. Щоб бути економічно самодостатньою країною, потрібно бути науково та інноваційно розвиненою», - наголосила Олена Лютак.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Подякував за можливість стати учасником актуального наукового діалогу член-кореспондент Національної Академії Наук України, заступник директора з наукової роботи  Сергій Клименко. Він зауважив, що робота конференції є чудовою можливістю для молоді зробити традицією проведення таких видатних подій науково-технічного і прикладного характеру, які будуть корисними для розвитку як Волині, так і України в цілому.

Професор Донбаської державної машинобудівної академії (Краматорськ) Віктор Ковальов відзначив надзвичайну важливість підтримки та розвитку машинобудування, особливо в часи війни в Україні.

«Нам дуже приємно бути присутніми на Волинській землі, бо тут ми вперше, хоча й контакти із луцькими колегами маємо давно. Ми приїхали з Краматорська, який є центром українського машинобудування і цей науковий захід, що відбувається в Луцьку – дуже важливий. Саме машинобудування є основою розвитку нашої держави, воно сприяє підвищенню обороноздатності країни і наближає перемогу. Тож сьогодні ми тут зібралися, аби поділитися своїми надбаннями, досвідом, провести дискусії, бо саме на таких конференціях відбувається розвиток. Ми повинні зберегти надбання машинобудування і всіляко розвивати галузь. Цінуємо наші зв’язки та спілкування і коли дозволить ситуація, запрошуємо до Краматорська», - наголосив науковець.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Із вітальними промовами також виступили наші іноземні партнери, які згодом продовжили свої виступи у вигляді наукових доповідей. Серед них, Professor KRZYSZTOF JAN KURZYDŁOWSKI (Bialystok University of Technology, Poland), Professor LUÍS FRÖLÉN RIBEIRO (Bragança Polytechnic Institute, Portugal), Professor VINCENZO BERARDI (Politecnico di Bari, Italy) та колеги із Університету Вітовта Великого в Каунасі (Литва).

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Загалом же конференція об’єднала 227 українських та 28 іноземних вчених. Вони представляють 31 заклад вищої освіти, 11 наукових установ та 18 закордонних освітньо-наукових центрів.

Відтак, подякувала іноземним партнерам за підтримку в організації та проведенні конференції стратегічний менеджер МТЕ 2023, професор ЛНТУ Валентина Ткачук. Особливу вдячність вона висловила європейській спільноті, серед яких чимало представників галузі освіти і науки, які надали надзвичайну допомогу українцям із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і продовжують максимально сприяти і допомагати нашому народові.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Згодом конференція продовжилася науковими виступами та дискусіями. Вона триватиме впродовж трьох днів та охоплюватиме шість основних тем:

1. Фізичні, хімічні, технологічні властивості матеріалів та їх структура.

2. Технології отримання нових матеріалів.

3. Комп’ютерне моделювання та інформаційні технології в інженерії.

4. Проектування мехатронних систем.

5. Сучасні дослідження та перспективи розвитку машинобудування.

6. Стратегії та сучасні технології на автомобільному транспорті.

КонференціяКонференціяКонференція