Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті стартувала обласна учнівська науково-практична конференція «Волинь у дослідженнях юних науковців».

Конференція відбувається щороку і нині проводиться уже вшосте й цього року власні наукові дослідження представили 96 юних науковців із 18 громад області. Організаторами заходу є Волинська обласна Мала академія наук, Волинська обласна рада, управління освіти і науки Волинської ОДА, ЛНТУ та ВНУ ім..Лесі Українки.

МАН МАН МАН


Привітала учасників заходу та розповіла про основні тематичні напрями конференції директор Волинської обласної МАН Тетяна Михалюк: «Найбільш популярними серед учнівської молоді є краєзнавчі і біографічні дослідження у секції «Волинь та волиняни в історії та культурі України». Дослідження були присвячені нашим землякам, які творили і творять історію України. Не оминули увагою юні дослідники історичні пам’ятки, великий пласт краєзнавчих досліджень, окрема секція зібрала історії волинян, полеглих за незалежність України та волинських волонтерів, які від початку війни щоденно працюють на перемогу. Традиційно, учнівська молодь цікавиться літературною, фольклорною та етнографічною спадщиною Волині».

МАН МАН МАН МАН


Привітала талановиту молодь у стінах ЛНТУ ректор Ірина Вахович, зазначивши: «Найскладніший зі шляхів, який ви можете обрати – це шлях науки. Це та робота, яка потребує занурення, без любові до якої, не буде результату. Тому бажаю вам не втратити цю любов, не зрадити на цьому напрямку. Сьогодні ви тут і це вже ваша маленька перемога, ваша унікальність і я захоплююсь тим, що ви маєте мотив і бажання розвиватися».

МАН МАН МАН


Із вітальною промовою звернувся перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук. Він розповів, як розпочинав свою наукову діяльність і як захоплюється історичними дослідженнями та побажав школярам не зупинятися на досягнутому та розвиватися в улюбленій справі.

«Сьогодні дійсно не легкий час і ваша робота є неоціненною, бо своїми дослідженнями ви продовжуєте формувати нашу націю, підтверджуєте, що ми є унікальний народ, окрема нація, яка має право і буде найкращою найсильнішою державою не тільки в Європі, а й у світі. Бажаю у майбутньому не зупинятися на досягнутому і щоби в подальшому кожен з вас почав видавати власні монографії і наукові праці, прославляючи як свої громади, так і всю Україну», - наголосив Юрій Поліщук.

МАН МАН МАН


«Я щиро радію, що наша волинська учнівська родина має ким пишатися. Я хочу побажати кожному з вас не втрачати натхнення до того, що вам подобається, що для вас є цікавим. Ваші роботи стосуються різноманітних тем, це і історія, і фольклор, і дослідження традицій. Продовжуйте розвиватися у цих напрямах, досягайте висот і ставайте хорошими науковцями, щоби і Волинь і світ знали вас та захоплювалися», - відзначила начальник управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Наталія Матвіюк.

МАН МАН МАН МАН МАН


Окрім того, під час відкриття конференції, почесні подяки отримали педагоги – наукові наставники талановитої учнівської молоді, серед них і викладачі ЛНТУ: професори Ольга Гулай та Наталія Вавдіюк, доценти Сергій Мороз, Віталіна Федонюк та Валентина Федорчук-Мороз.

Продовжився науковий захід пленарними доповідями. Так, відповідальний секретар приймальної комісії ЛНТУ Ірина Бандура розповіла про Луцький національний технічний університет як платформу для інтелектуального розвитку обдарованої учнівської молоді Волині. Своєю чергою, протоієрей, головний військовий капелан Волинської єпархії, настоятель парафії в с. Княгининок Луцького районного деканату Михайло Бучак виступив на тему сучасного та майбутнього України.

МАН МАН МАН МАН МАН


Триватиме конференція впродовж дня роботою секційних засідань, а завершиться цікавою екскурсію для обдарованих школярів до Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря.