Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті стартував дводенний методичний тренінг з розвитку професійних компетентностей ініціаторів та гарантів нових освітніх програм «Створення нових освітніх програм та оновлення освітньої пропозиції університету».

Основними спікерами заходу виступили поважні гості – провідні експерти  у сфері вищої освіти, представники кращих закладів вищої освіти України. Учасники заходу: адміністрація ЛНТУ, декани факультетів, завідувачі кафедр, гаранти освітніх програм та ініціатори створення нових освітніх програм в ЛНТУ.

ЕкспертиЕкспертиЕксперти


Розпочався захід із вітального слова Президента МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», професора Варшавського університету Тараса Фінікова.

«Маємо велику радість сьогодні і завтра продовжити те, що ми робили минулого року – серію тренінгів, які ми присвячуємо допомозі ЛНТУ у провадженні різного характеру інновацій. Якщо минулого року ми присвятили увагу питанням акредитаційним, то нині - проблемам створення нових речей, інноваційних навчальних програм тощо», - наголошує Тарас Фініков.

ЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕксперти


Своєю чергою, ректор ЛНТУ Ірина Вахович подякувала партнерам за співпрацю і за те, що вони уже вдруге обирають ЛНТУ для підтримки, допомоги і зворотнього зв’язку.

«Дякуємо вашій команді, ви – той осередок, який професійно та глибоко відповідає на наші запити. Ми безмежно вдячні за ваш професіоналізм, за те, що ділитеся своїми напрацюваннями з нашим колективом. Сьогодні у цій залі присутні люди, які динамічно розвиваються і я дуже сподіваюся, що цей розвиток дає задоволення колективу, бо ті зміни і трансформації університету не можуть не стимулювати кожного з нас», - зазначила Ірина Вахович.

Ректор також зауважила, що створюючи нові освітні програми, колектив ЛНТУ намагається рухатися шляхом світових трендів, прагне стати серйозним інноваційним осередком на Волині, а тому розповіла запрошеним гостям про основні напрями та акценти у діяльності ЛНТУ, про факультети та освітні програми, про колектив та основну мету  ЗВО - студентоцентричність.

ЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕксперти


Розпочинаючи робочу частину заходу, Тарас Фініков зауважив, що запрошені експерти мають на меті впродовж двох днів зробити кілька речей: спробувати показати, що таке сьогоднішня законотворчість і куди нас рухає Міністерство освіти і науки в секторі індивідуальних освітніх траєкторій; в який спосіб нові освітні програми мають сполучатися і корелюватися професійними стандартами; показати як виглядає дизайн нових освітніх продуктів і зробити акцент на міждисциплінарних програмах; спробувати окреслити, які нові тренди присутні в освіті у світі і в Україні.

«Далі ми хочемо зорієнтуватися на потребах саме ЛНТУ і провести певну роботу, пов’язану з розробкою освітньої пропозиції; проаналізувати кілька ОП, передати алгоритм цього аналізу і подивитися на те, в який спосіб можуть бути реалізовані взаємовідносини між закладом і роботодавцями; потім хочемо знову ж таки зупинитися на дуальній освіті. Нас очікує два дні напруженої роботи і маю надію, що це буде корисно і дасть нові імпульси закладу», - додає Тарас Фініков.

ЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕксперти


Виступи експертів розпочалися із презентації Олега Шарова - Генерального директора директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України, кандидата фіз-мат. наук, доцента. Тема його виступу стосувалася міждисциплінарних освітніх програм як інструменту розширення пропозицій ЗВО та формування освітніх траєкторій студентів. Завдяки онлайн зв’язку він подякував за запрошення і зупинився на тих можливостях розвитку освітніх програм, який дає новий закон, що набирає чинності у серпні цього року, а також розповів про ті інструменти, якими науковці можуть скористатися.

ЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕксперти


Важливо зазначити, що захід передбачає виступи експертів на актуальні та важливі теми:

  • Індивідуалізація освітніх програм та врахування потреб ринку праці (Юрій Рашкевич, Член Національного агентства кваліфікації, заступник міністра освіти і науки України в 2017-2019рр., доктор технічних наук, профессор);
  • Дизайн нових освітніх продуктів: приклад міждисциплінарної освітньої програми (Лариса Шаульська, Голова галузевої експертної ради НАЗЯВО «Соціальні і поведінкові науки», доктор економічних наук, професор Київського національного університету ім.Тараса Шевченка);
  • Тренди розвитку ринку освітніх послуг в Україні та світі (Ольга Гринькевич, Доктор економічних наук, професор Львівського національного університету імені Івана Франка та Тетяна Степура, Доктор економічних наук, професор Національного університету «Львівська політехніка»);
  • Креативна сесія «Освітня пропозиція ЛНТУ на 2025 рік» (Лариса Шаульська, Голова галузевої експертної ради НАЗЯВО «Соціальні і поведінкові науки», доктор економічних наук, професор Київського національного університету ім.Тараса Шевченка).
ЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕксперти


Другий день тренінгу охоплює основну тему: «Публічне зовнішнє обговорення нових та модернізованих освітніх програм». Відтак, учасники заходу заслухають:

  • Презентацію магістерської освітньої програми «Публічне управління та адміністрування молодіжної політики» (Максим Войчук, гарант освітньої програм, кандидат економічних наук, доцент ЛНТУ);
  • Презентацію бакалаврської освітньої програми «Управління інформаційною безпекою» (Валерій Ліщина, гарант освітньої програм, завідувач кафедри комп’ютерних наук, кандидат технічних наук, доцент ЛНТУ);
  • Залучення роботодавців до проектування і перегляду освітніх программ (Ірина Удовик, Голова галузевої експертної ради НАЗЯВО «Інформаційні технології», декан факультету інформаційних технологій Національного університету «Дніпровська політехніка», кандидат технічних наук, професор);
  • Досвід реалізації дуальної форми здобуття вищої освіти на ринку освітніх послуг в галузі інформаційних технологій (Тарас Рак, Член галузевої експертної ради НАЗЯВО «Інформаційні технології», доктор технічних наук, професор «IT СТЕП Університету», член освітнього комітету Львівського IT кластеру).
ЕкспертиЕкспертиЕкспертиЕксперти


Завершуватимуть захід круглий стіл «Нова освітня пропозиція ЛНТУ: перспективи та обмеження», а також підведення підсумків методичного тренінгу з розвитку професійних компетентностей ініціаторів та гарантів нових освітніх програм.