В ЛНТУ сьогодні зустрічали гостей із Національного центру «Мала Академія Наук». Саме із нашого ЗВО вони розпочинають реалізацію Всеукраїнського проекту «Професійний розвиток молоді заради майбутнього».

Проект спрямований на розвиток дослідницьких талантів вихованців обласних відділень МАН, а для того, аби сприяти створенню цікавих інноваційних проектів школярів, Академія надає у користування відповідне обладнання, за підтримки партнерів проекту Dow та Ex Lab.

МАН

«Сьогодні ми розпочинаємо реалізацію Всеукраїнського цікавого профорієнтаційного проекту «Професійний розвиток молоді заради майбутнього». Відрадно, що цей проект стартує саме у Волинській області і для його реалізації до нас прибули представники Малої Академії Наук України, які передадуть відповідне обладнання для досліджень», - зауважила директор Волинської обласної Малої Академії Наук Тетяна Михалюк.

МАН

Привітала ініціаторів проекту та вихованців обласної МАН у стінах університету ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Співпраця ЛНТУ з МАН - це серйозні результати. Волинське відділення Малої Академії Наук – найбільш ефективне в Україні. Мабуть, найбільша його перевага в тому, що діяльність розповсюджена не лише в Луцьку, а в усій області, що і відрізняє від інших обласних осередків. Неймовірний внесок у розвиток обласної МАН зробили і наші науковці. Це люди з фанатичним підходом до діяльності і результати нашої співпраці просто вражають».

На підтвердження слів Ірина Вахович продемонструвала презентацію та коротко розповіла про співпрацю ЛНТУ із Волинською МАН. Вона поділилася ефективністю взаємодії науковців із вихованцями академії, перемогами у конкурсах, створенням винаходів та практичним їхнім втіленням, новими напрямками співпраці, які активно впроваджуються і розвиваються.

МАНМАНМАН

Про переваги навчання в ЛНТУ, про перелік спеціальностей, діяльність факультетів, студентське життя та правила прийому 2023 розповіла відповідальний секретар приймальної комісії Ірина Бандура. Вона закликала молодь слідкувати за соцмережами університету та підписуватися на чат бот у Телеграм, аби бути в курсі новин ЗВО, умов вступу та прагнути успіху разом з нашим університетом.

МАНМАНМАНМАНМАН

Згодом із презентацією проекту виступили його ідейні натхненники та виконавці із Національного Центру «Мала Академія Наук». Вони розповіли, що передають комплекти обладнання, які допоможуть школярам у їхніх дослідницьких проектах.

«З нашого боку – часткове матеріальне та методичне забезпечення, а допомога у реалізації освітнього процесу та креативних задумів – від ваших викладачів. Ми надаємо обладнання, ви - знайомитеся з його можливостями, натомість вашим завданням буде – створити та презентувати дослідницький проект», - наголосили науковці.

МАНМАНМАНМАНМАН

Отож, впродовж цілого дня, на базі ЛНТУ вихованці МАН працювали за двома напрямами: біологія та хімія. Вони ознайомлювалися із наданим обладнанням, вирішували як використовуватимуть його у власних дослідженнях та проводили досліди. Аби мотивувати молодь на цікаві і креативні проекти, науковці продемонстрували низку справжніх див - хімічних дослідів.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН