На базі ЛНТУ уже кілька років поспіль відбувається регіональний етап  міжнародної олімпіади із програмування «International Collegiate Programming Contest».

Це світовий конкурс, учасники якого намагаються показати свою вправність у програмуванні та вийти до фіналу, аби поборотися із кращими світовими ІТівцями.

ФКІТФКІТФКІТФКІТ

Координатор олімпіади у Волинській області та завідувач кафедри інженерії програмного забезпечення Наталія Ліщина розповідає, що цьогоріч учасниками конкурсу є 24 команди і це найбільша кількість за останні 3 роки. Серед них, команди ЛНТУ від факультету ФКІТ (кафедри: комп’ютерна інженерія та кібербезпека; комп’ютерні науки; інженерія програмного забезпечення); від факультету ФЦОСТ  (спеціальність «Середня освіта. Інформатика»); команди Технічного фахового коледжу ЛНТУ; команди Волинського фахового коледжу НУХТ та шкільні команди.

ФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТ

Загалом, додає Наталія Ліщина, олімпіада триває впродовж 5 годин і включає завдання на програмування із елементами логіки та математики. Крім того, учасники повинні керуватися часовими лімітами виконання завдань та обмеженнями об’єму пам’яті. Перевірка завдань здійснюється на одному сервері на увесь світ, тож людський фактор недопустимий, а результати опрацьовуються одразу.

ФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТФКІТ

Варто зазначити, що минулого року, команда LNTU_ipz_2022_1 у складі першокурсників здобула III місце (UKRAINE 2022) у півфіналі студентської першості світу з програмування ІСРС по Південно-Східній Європі (Southeastern European Collegiate Programing Contest),  не зважаючи на повітряну тривогу та пов’язані з нею відключення електропостачання в окремих областях та районах України. Більше того, студенти зайняли перше місце в конкурсі відео-презентацій серед українських команд.