Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціально-психологічна допомога і соціальна робота: виклики сучасності».

Захід організувала кафедра соціогуманітарних технологій під керівництвом завідувача Оксани Жук та за підтримки кафедри цивільної безпеки.

Конференція Конференція Конференція Конференція


Передусім, завідувач кафедри висловила вдячність воїнам ЗСУ, які тримають наш фронт, аби тут, у тилу, ми мали можливість працювати та проводити подібні зустрічі, а також з вітальним словом звернулася до учасників заходу: 
«Рада вітати учасників та гостей щорічної та уже п’ятої, ювілейної, Всеукраїнської конференції. Коли започатковували конференцію, ми окреслювали необхідність вивчати та аналізувати соціальну сферу і її виклики, але з кожним роком конференція набувала нових напрямів роботи, нових акцентів і ті виклики знаходили відображення у дослідженнях і матеріалах конференції. Сьогодні ж важливо розуміти, що не тільки соціальна допомога і не лише виплати можуть спонукати нас до життєстійкості, до ментального здоров’я, до здатності відчувати благополуччя і працювати на благо держави».

Конференція Конференція Конференція Конференція


Своєю чергою, проректор з НПР досліджень Олена Лютак акцентувала увагу на питанні адаптації та зазначила: «Трансформувалася назва конференції і трансформувалися виклики сьогодення, тож бажаю, аби сьогоднішня наукова дискусія стосувалася тих стратегічних проблем, які існують нині, та сподіваємося, що наступна конференція стосуватиметься питань адаптації військовослужбовців, адже варто розуміти, що не їм, а саме нам потрібно буде пристосовуватися до післявоєнного життя».

Конференція Конференція Конференція Конференція


Декан факультету ФЦОСТ Галина Герасимчук подякувала організаторам конференції за те, що вони завжди на крок попереду від тих питань та ризиків, які існують у нашій державі, а разом з тим, дають надію на процвітаючу і мирну країну.

Конференція Конференція Конференція Конференція


Серед учасників пленарного засідання були:

  • Оксана Гобод – директор Департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОДА (Механізм соціального захисту населення в умовах воєнного стану);
  • Світлана Мишковець – начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби (Формування життєстійкості: комплексна соціальна послуга психосоціальної підтримки):
  • Алла Куцин – директор Волинського обласного центру зайнятості (Інструменти стимулювання економічного розвитку Волинської області в умовах воєнного стану);
  • Вікторія Майборода – директор Департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради (Міські цільові програми соціальної підтримки мешканців Луцької територіальної громади);
  • Ольга Ярощук – директор Волинського обласного центру соціальних служб (Формування спектру мобільних послуг вразливим верствам населення в умовах сьогодення);
  • Зарина Дацик – начальник відділу молодіжної політики департаменту молоді та спорту Луцької міської ради (Ментальне здоров’я молоді як один з пріоритетів молодіжної політики).

Спікери зачепили актуальну тему сьогодення щодо соціального захисту в умовах воєнного стану, підтримки ментального здоров’я як молоді, так і військовослужбовців та соціального захисту вразливих верств населення. Основною ниткою кожного виступу слугувала тема підтримки військовослужбовців, які повертаються до мирного життя та необхідності трансформації свідомості саме суспільства в контексті зміни поведінки, сприйняття та відношення до наших захисників у мирних умовах життя.

Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція


Додамо, що конференція зібрала понад 110 тез із різних куточків України, а також охопила роботу у секціях за  5 тематичними напрямами, зокрема:

  1. Соціальний захист та безпека населення в умовах воєнного стану.
  2. Державна соціальна політика в контексті євроінтеграції України.
  3. Ментальне здоров’я та психологічна допомога в умовах сучасних викликів.
  4. Соціальні послуги та цифрова трансформація в соціальній сфері.
  5. Психолого-педагогічні основи освітньої та соціальної інклюзії.

Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція


Захід організований у співпраці з: Черкаським державним технологічним університетом, Кременчуцькою обласною гуманітарно-педагогічною академією ім. Тараса Шевченка, Академією рекреаційних технологій і права, Національним університетом водного господарства та природокористування, Волинською обласною державною адміністрацією, Головним управлінням національної соціальної сервісної служби, Головним управлінням держпраці, Волинським обласним центром соціальних служб, Волинським обласним центром зайнятості, Луцькою міською радою.

Конференція Конференція Конференція Конференція Конференція