Перейти до основного вмісту

У стінах ЛНТУ уже вдруге відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Легка атлетика в Україні: сьогодення і майбутнє». Науковці та спортсмени згуртувалися в одному колі, аби обговорити перспективи розвитку спорту в нашій країні, підвищення рівня спортивної підготовки військовослужбовців, а також знайти вирішення актуальних питань в галузі легкої атлетики в регіоні та країні.

Розпочали захід із вшанування пам’яті полеглих у війні хвилиною мовчання.

спортспортспорт

Відкрила конференцію ректор ЛНТУ Ірина Вахович:

«Наш університет багатогранний і однією з серйозних та цікавих його граней є підготовка фахівців в галузі фізичної культури та спорту. Перший проект, який мені вдалося реалізувати на посаді ректора було оновлення спорткомплексу та стадіону і це стало поштовхом до розвитку спорту не лише в нашому університеті, а й в області. Елементом розвитку завжди є зміни і вони повинні бути якісними, а для цього потрібні інновації та відкрита до них галузь фізичної культури та спорту. Сьогодні ми переживаємо нелегкий час, але наша нація проявляє серйозну силу, силу духу і силу фізичну, тому я бажаю, аби сьогоднішня дискусія на конференції була корисною, цікавою та результативною».

СпортСпорт


У ролі модератора заходу виступив професор кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я ЛНТУ Віктор Чижик. Він зазначив, що метою конференції є збір теоретиків та практиків в галузі легкої атлетики, більше того, до тем обговорення цього разу включили питання прикладного застосування легкої атлетики у підготовці військових, представників поліції та спецслужб.

спортспорт

Серед почесних гостей заходу голова Волинської обласної ради Григорій Недопад. Він зауважив, що Волинь має ким пишатися, адже серед найкращих спортсменів країни чимало представників нашого краю і вони посилено намагаються не лише підтримувати, а й розвивати спорт, попри страшну війну.

«Волинь має пишатися тим, що в нас є два заклади вищої освіти, які мають кафедри фізичної культури і спорту, завдяки ним наші спортсмени досягають найвищих результатів. Попри війну, сьогодні український спорт живе і важливо підкреслити,  що перемоги на спортивних майданчиках надихають наших бійців до перемог на фронті. Наша спортивна інфраструктура в області збережена, вона розвивається і тут відбуваються чемпіонати різних рівнів, тож спорту і, зокрема, легкій атлетиці на Волині бути і наші спортсмени стоятимуть на найвищій ступені п’єдесталу», - зазначив Григорій Недопад.

Спортспортспортспортспорт

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся перший віце-президент Федерації легкої атлетики України Володимир Рудюк. Він, перш за все, подякував військовим ЗСУ, завдяки яким ми маємо можливість збиратися на подібних заходах. Крім того, спікер висловив вдячність керівництву та колективу ЛНТУ за плідну співпрацю з Федерацією, адже завдяки спільним зусиллям сьогодні українські спортсмени мають можливість гідно представляти Україну на міжнародній спортивній арені і розповідати усю правду по війну в нашій державі.

На знак вдячності захисникам України, серед яких є і спортсмени, а також із закликом до визволення наших бійців із полону, учасники конференції гучними оплесками підтримали легкоатлета Владислава Оксенчука, військового полку «Азов», який нині чекає звільнення в Оленівці.

спортспортспортспортспорт

Про важливість фізичного гарту із власного військового досвіду розповів генерал-лейтенант, ветеран Державної прикордонної служби України, голова Ради організації ветеранів Державної прикордонної служби України Волинської області Аркадій Яворський.

Своєю чергою, директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий вручив подяку міського голови Ірині Вахович за розбудову інфраструктури і розвиток спорту.

«Сьогодні ми можемо сміливо стверджувати, що рівень розвитку легкої атлетики в нашому місті та в області – один і найвищих в Україні. Сьогодні ми маємо чи не п’яту олімпіаду, де присутні спортсмени-легкоатлети Волині і здобувають призові місця. Це говорить про надзвичайний труд як тренера, так і кожного спортсмена…», - підкреслює Володимир Захожий.

спортспортспортспортспортспортСпорт


Участь у конференції взяли також представники факультету фізичного виховання, біології та психології Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім..Тараса Шевченка. Із вітально промовою в ЛНТУ виступив декан факультету Олександр Бережанський, який висловив сподівання на подальшу плідну взаємодію та співпрацю у реалізації актуальних проектів.

спортспортспортспортспортспорт

Після вітальних промов, робота конференції продовжилася у формі пленарного засідання, під час якого власні дослідження представили науковці та студенти. Потому, учасники конференції мали нагоду попрацювати в межах тематичних секцій.  

Загалом на конференцію було подано близько 60 наукових матеріалів, а до участі зголосилися 24 навчальні заклади.

спортспортспортспортспортспортспортспортспортспортспорт