Із робочим  візитом до ЛНТУ прибула делегація із Польщі. На зустріч із ректором ЛНТУ Іриною Вахович, проректорами та деканами ЗВО прибули засновник і керівник польської Фундації «Честь допомагати дітям» Пйотр Зигарський, разом із Катажиною Волошин та пані Наталією, які навчають українських дітей у школі Щебжешина (Польща). Супроводжували почесних гостей голова Волинської обласної ради Григорій Недопад та заступник голови облради Григорій Пустовіт.

Ірина Вахович та Пйотр Зигарський обговорили можливості співпраці та реалізації низки освітніх та благодійних проектів, що сприятимуть підтримці українських дітей у часи війни в нашій державі та надаватимуть українській молоді можливості для отримання освіти у Польщі. Саме цей напрям діяльності є пріоритетним для польської Фундації і актуальним для ЛНТУ.

польська делегація

Зокрема, польська делегація пропонує спільно з Волинською обласною радою реалізувати проект, підтриманий Міністерством культури Республіки Польща. Ініціатива передбачає проведення у волинських школах конкурсу імені Ірени Сендлер, що триватиме упродовж двох місяців (Ірина Сендлер - полька, яка під час Другої світової війни врятувала з гетто понад 2,5 тисячі дітей і стала номінанткою на Нобелівську премію). Під час конкурсу дітей ознайомлять з її життєписом, покажуть фільм «Діти Ірени Сендлер» про те, як склалися долі порятованих нею людей. На третьому етапі запропонують волинським школярам написати історії сучасних героїв, які теж рятують життя, збираючи допомогу на підтримку українського війська. Переможці, у якості нагороди, отримають подорож до Варшави, Берліна та Парижа. Одночасно у Польщі, в усіх класах, де навчаються українські діти, проходитиме конкурс імені Тараса Шевченка на знання польської мови. Винагорода – мандрівка до польських гір і моря. Аби наповнити призовий фонд Пйотр Зигарський привіз ще одну футболку легендарного польського футболіста Роберта Левандовського, яку теж планують продати з аукціону. Решту коштів профінансує польський уряд.

Разом з тим, польські благодійники наголошують, що прагнуть, аби українські діти після школи змогли продовжити навчання у Польщі, яке буде безоплатним і з повним пансіоном. Зокрема, у Щебжешині є технікум, професійне училище і ліцей, які готують в тому числі механіків авіації, логістів, інші спеціальності військового профілю. Він також хоче, аби у містечку відкрилася філія одного з волинських університетів, а між вищими школами Волині і Польщі була взаємодія з обміну студентством. Саме із цією метою він зустрівся з Іриною Вахович та викладацьким складом Луцького національного технічного університету.

польська делегація

польська делегаціяпольська делегаціяпольська делегація

Ірина Вахович познайомила гостей із адміністрацією університету, проректорами та деканами, окреслила напрями діяльності та освітні спрямування, за які відповідають кожен із них. Ректор також ознайомила делегацію із університетом, його  структурою, матеріально-технічним забезпеченням, освітніми напрямками, розвитком інфраструктури та інноваційними проектами. Детально Ірина Вахович зупинилася на темі реалізації проекту зі створення сучасного інтерактивного простору «Музей науки» у Луцьку для популяризації і реалізації наукових, науково-дослідних, пізнавальних і навчальних програм для дітей та молоді. Аналогічні Музеї науки є у Варшаві (усім відомий Музей Коперника), а у 2020-му році був відкритий поки єдиний Музей науки в Україні - у Києві.

Сторони обговорили можливості реалізації спільних проектів та ініціатив, які сприятимуть підтримці українських дітей та підписали відповідний меморандум.

польська делегаціяпольська делегаціяпольська делегаціяпольська делегаціяпольська делегаціяпольська делегація

«Ми робимо все, щоб українські діти добре почувалися в Польщі. І будемо піклуватися про них аж до настання стійкого миру, щоб ви не переймалися їхньою безпекою, а боролися з окупантом і виграли цю війну. Виграли її і для нас також. Я мрію приїхати на парад перемоги з моїми підопічними – волинськими дітлахами, які вкрали моє серце», - запевнив Пйотр Зигарський.

Окрім ЛНТУ, делегація відвідала Волинську обласну раду та Волинську ОДА, а також здійснила візит до Затурцівської спеціальної школи «Центр освіти» та познайомилися із тамтешніми дітлахами й представниками ОТГ.

польська делегаціяпольська делегаціяпольська делегаціяпольська делегація

Відділ іміджу та промоції, із використанням матеріалів Волинської обласної ради