Перейти до основного вмісту

В оновленій локації ЛНТУ – у вуличному лекторії, відбулося обговорення освітньої  програми «Медіакомунікації та PR». До обговорення актуальних питань в сфері підготовки кваліфікованих журналістів долучилися практики медіасфери Волині.

Разом із ректором ЛНТУ Іриною Вахович, деканом ФЦОСТ Галиною Герасимчук, гарантом ОП «Медіакомунікації та PR» Людмилою Мялковською, викладачами кафедри іноземної та української філології, на чолі із завідувачем Аллою Мартинюк, студентами першого та другого курсів спеціальності «Журналістика» та партнерами, фахівцями-практиками вдалося обговорити особливості освітньої програми, її компоненти та дисципліни, за якими здобувають освіту студенти.

Серед запрошених гостей участь в обговоренні взяли: начальник сектору комунікації ГУНП у Волинській області Ольга Бузулук, керівник пресслужби Волинського ТЦК та СП Уляна Кравчук, керівник 12 каналу Юрій Ричук, головний редактор ІА «Волинські новини» Іван Савич та головний редактор інтернет-видання «Волинь Online» Мар’яна Метельська.

Журналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Привітала учасників заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович, підкресливши значущість професії журналіста та важливість якісної підготовки майбутніх фахівців медіасфери.

«Ми не помилилися, коли відкривали цю освітню програму у нашому університеті. Унікальні здобувачі вищої освіти сьогодні навчаються у нас і це, відверто, креативний та цікавий осередок. Усі полюють за сенсаціями, але за цим часто стираються людські якості. Тому мені дуже хочеться, щоби журналісти та комунікаційники мали жилку порядності, вирішуючи, що публікувати, діяли по совісті. У цьому також полягає ваша величезна місія. У кожній освітній програмі ми хочемо чути роботодавців, практиків та стейкхолдерів, які мають досвід і які нам підкажуть, на чому робити акцент, щоби підготувати такого фахівця, який буде конкурентним і знайде себе на ринку. Наша місія – готувати не найманих працівників, а власників бізнесу, а спеціальність «Журналістика» дійсно вирізняється з-поміж інших, тому я думаю, ми зможемо з вами дуже багато», - наголосила ректор.

журналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Курувала захід гарант ОП «Медіакомунікації та PR» професор Людмила Мялковська, яка додала: «Нам вдалося зібрати науково-педагогічний колектив, який зацікавлений у розвитку журналістики. Викладання освітніх компонентів відбувається з використанням сучасних методів навчання, ми проводимо опитування серед здобувачів освіти і бачимо схвальнівідгуки і про освітні компоненти, і про науково-педагогічних працівників, а це для нас –дуже важливо. З іншого боку – в університеті створюється комфортне і креативне середовище із сучаснимиа удиторіями та мультимедійним обладнанням. Ми дякуємо нашим студентам, які завжди з нами конструктивно співпрацюють. Бажаю їм, щоб навчання в університеті було успішним».

Гарант ОП розповіла про наповнення та модернізацію освітньої програми, про дисципліни, які вивчають здобувачі освіти, науково-педагогічний колектив, який забезпечує якісний освітній процес та залучення практиків до проведення занять.

журналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Своєю чергою, досвідом професійної діяльності поділилися представники медіасфери Волині, які звернули увагу на відповідність усіх дисциплін задля підготовки кваліфікованих журналістів і висловили свої поради щодо вдосконалення освітнього процесу.

Зокрема, Ольга Бузулук розповіла про особливості роботи у пресслужбі , адже раніше цьому не навчали, тож студентам доводилося пізнавати особливості професії уже на власному досвіді. Вона ж працює саме у пресслужбі із 2010 року, тому наголошує на важливості залучення практиків у підготовку майбутніх фахівців, адже саме речники та прессекретарі є тими фахівцями, які вибудовують ефективну взаємодію із різними видами ЗМІ та працюють над створенням й поширенням якісних новин від першоджерела. Ольга Бузулук підтримала введення  до освітньої програми «Медіакомунікації та PR» такого освітнього компонента, як «Пресслужби».

журналістикажурналістикажурналістика

Юрій Ричук акцентував увагу на тому, що пошук працівників у журналістиці – це постійний процес: «Відверто, вас не вистачає на ринку праці. Є когорта класних журналістів, які пішли з професії, є вигорання, є люди, які пробували себе в професії і не залишалися. Тому, чим більше нас буде, тим кращим цей шлях буде і ми разом будемо поліпшувати галузь».

Разом з тим, очільник 12 каналу наголосив на важливості вузькопрофільної журналістики, зокрема, економічної, екологічної тощо. Разом з тим, спікер відзначив велику проблему у тому, що журналісти-початківці, які щойно завершили навчання, володіють теорією, але фактично не мають практичних навичок, тому журналіст радить залучати до освітнього процесу медійників із практичним досвідом роботи.

журналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Іван Савич відзначив важливість журналістської освіти, адже сучасний освітній процес наповнений корисними компонентами, якість освіти зростає, з’явилися нові можливості, зручні інструменти для отримання знань. Тому ті освітні програми, які нині пропонують ЗВО, надзвичайно корисні і потрібні майбутнім фахівцям. Разом з тим, головний редактор пропонує наповнити освітню програму складовими, які стосуються ІТ-навичок, адже сучасна журналістика, робота інтернет-видань потребує додаткових вмінь та знань у сфері ІТ-технологій.

журналістикажурналістикажурналістика

Мар’яна Метельська погодилася із попередніми спікерами, зокрема щодо залучення практиків в освітній процес та вивчення відповідних інформаційних технологій. До того ж, головна редакторка онлайн-видання пропонує акцентувати увагу на вивченні особливостей журналістських розслідувань та запровадженні курсу, який пов'язаний з фактчекінгом, розвінчуванням пропаганди та  дезінформації.

журналістикажурналістика

Уляна Кравчук поділилася досвідом роботи у пресслужбі ТЦК та СП Волині, розповіла про складність та важливість комунікації із населенням, взаємодію зі ЗМІ, роботу з інформацією, яка сьогодні, у часи війни, потребує особливого підходу та відповідальності.

Усі спікери погодилися у тому, що студентам варто якомога раніше долучатися до практичної діяльності, здобувати досвід, брати участь у роботі медіа і таким чином напрацьовувати фахову майстерність. Допомагати у цьому журналісти-практики обіцяють беззаперечно.

Насамкінець, подякувала за активну участь в обговоренні ОП, доречні поради та конструктивні пропозиції завідувач кафедри іноземної та української філології Алла Мартинюк: «Неординарні люди, професійні та цікаві сьогодні зібралися на нашій кафедрі і це дуже добре, тому що технічний ЗВО повинен цим відрізнятися. Дякую вам, що сьогодні ми вибудували ефективний діалог, дякуємо за вашу оцінку того, що освітня програма відповідає сучасним критеріям. Сподіваємося, що наші здобувачі також це цінують».

журналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістика