Перейти до основного вмісту

ЛНТУ став учасником масштабного проекту національного єднання «Наукою вишиваємо Україну».

У переддень Різдва наукова спільнота Волині зібралася для того, аби дати початок реалізації проекту в нашій області, ініційованим Радою Молодих Вчених при МОН України.

Нині ж проект офіційно стартував у стінах ЛНТУ із перших вишитих стібків ректором Іриною Вахович, першим проректором Надією Ковальчук та членами Наглядової ради університету.

вишивкавишивка

Результатом спільної праці вчених регіону стане вишита карта Волинської області, що буде символом, оберегом для держави і тих, хто віддано піклується про її майбутнє, зокрема і для Героїв України, які боронять нашу країну на передовій.

Кожну область представляють спеціальні робочі групи. Ініціаторами участі волинян у Всеукраїнському проєкті «Наукою вишиваємо Україну» є Микола Поліщук, голова наукового товариства молодих вчених ЛНТУ та Тетяна Головенко, доцент кафедри технологій легкої промисловості  та координатор даного проєкту.

Робочу групу в ЛНТУ представляють науковці кафедри технологій легкої промисловості та учасники СКТБ «Art-fashionstudio», а також заохотилися доєднатися до виконання творчого етапу проєкту представники-майстрині від Технічного фахового коледжу ЛНТУ, ПрАТ «Едельвіка» та Луцького центру професійної технічної освіти.

Мета проєкту є символічною – вона покликана об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України та нагадати представникам влади про відкритість науковців до співпраці і велике бажання змінити наш спільний світ на краще.

вишивкавишивкавишивкавишивка

За словами Тетяни Головенко, головне покликання проекту – об’єднати Україну. Українська вишивка являється мовою нашого народу, мовою самоідентифікації та захисту наших рідних. Жінки відправляли своїх чоловіків на війну з вишитим оберегом, молода дівчина вишивала рушник на весілля вшиваючи світле майбуття, любов і повагу. Немовляті матір вишивала сорочку на щасливу долю. Тому, саме в цей надскладний час для Держави і кожного з нас важливо проявити єдність в діях і помислах, що покликані бути оберегом єдиного незламного, нескореного українського народу з її історично визначеними кордонами.

«Я щиро вважаю, що мій хрестик на даному полотні буде символом єднання нашої єдиної, нескореної, історично і територіально сформованої України, яка складається з 24 областей та Автономної Республіки Крим, і це моя головна місія. Всі вони сьогодні в серці несуть жовто-блакитний стяг і хочеться відобразити кожним хрестиком, кожною ниткою, просоченою історично нашими предками, які створили цю традицію і цю культуру – вишивку. Наша місія - цю культуру зберегти, продовжити, примножити і в повній мірі, з її відтворенням, передати наступному поколінню. Така справа як вишивання – це давній символ нашого народу та нашої держави, тож власноруч вишити Україну – надзвичайно духовна та відповідальна справа і велика честь бути дотичною до неї», - ділиться науковиця.

вишивкавишивкавишивкавишивка

Водночас, акцію підтримали й члени Наглядової ради ЛНТУ. Разом із ректором Іриною Вахович, перші стібки на полотні зробили голова наглядової ради та народний депутат України Степан Івахів, заступник голови наглядової ради та народний депутат України В’ячеслав Рубльов, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, Луцький міський голова Ігор Поліщук, гендиректор «Континіум» Олег Галущак, гендиректор «Волинської фондової компанії» Олександр Спященко, засновник «Глорія-Імпекс Плюс» Володимир Гнатюк, директор ТОВ «Кроноспан» Наталія Покінська, керівник Поліського регіонального офісу ДП «Ліси України» Олександр Кватирко та засновник компанії «Волинь-Зерно-Продукт» Євген Дудка.

вишивкавишивкавишивкавишивка

Важливо додати, що організатори проекту подбали про дотримання автентичності історичної та культурної спадщини, а відтак, для кожної області підібрали унікальний регіональний візерунок та кольорову гаму. Тож в ЛНТУ успішно заклади старт національного проекту і уже зовсім скоро Волинь можна буде побачити на ексклюзивному полотні разом із іншими його невід’ємними частинками-регіонами. Це ж полотно, до слова, планують віднести до Книги рекордів України.

Символічно і традиційно захід завершився спільним виконанням Гімну України.

вишивкавишивкавишивкавишивкавишивка