Перейти до основного вмісту

Майбутнє економіки пов’язується з розвитком цифрових технологій. Відповідно до вимог часу кафедрою економіки ЛНТУ започатковується освітня програма бакалаврського рівня «Цифрова економіка» зі спеціальності 051 Економіка, до реалізації якої також будуть активно залучені провідні викладачі кафедр факультету комп’ютерних та інформаційних технологій, а також факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій ЛНТУ.

Економіка

З вірою в нашу перемогу над агресором, 18 травня 2022 року відбувся дискусійний клуб «Проблеми розвитку цифрової економіки», метою якого став обмін думками широкого кола зацікавлених стейкхолдерів (представників бізнесу, державної влади, академічної спільноти) щодо перспектив розвитку цифрової економіки, а також їх залучення до обговорення змісту ОП «Цифрова економіка».

Економіка

З вступним словом до учасників звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та забезпечення якості освіти ЛНТУ, член проектної групи ОП «Цифрова економіка» Оксана Ляшенко, яка відмітила, що впровадження даної освітньої програми є вимогою часу, сучасний економіст повинен досконало знати та використовувати у практичній роботі сучасні цифрові технології.

Економіка

Долучилася до дискусії також к.е.н., заступник голови Волинської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук, яка розповіла про сучасну державну політику у сфері цифрової трансформації, зосередила увагу на перспективах розширення функціоналу порталу Дія, зокрема додаткових можливостях додатку Дія.Бізнес. 

Економіка

Виступ доцента кафедри економіки, гаранта ОП «Цифрова економіка» Миколи Дзямулича стосувався перспективних напрямків розвитку цифрової економіки, а також аналізу стану та перспектив цифровізації окремих видів економічної діяльності в Україні.

Економіка

Досвідом реалізації проєктів з впровадження сучасних цифрових технологій, а також думками щодо набору професійних компетентностей майбутніх фахівців з цифрової економіки поділився з учасниками засновник Компанії Ідеіл Вадим Махомед. Компанія Ідеіл працює на ринку ІТ послуг з 2005 року, має офіси в Києві та Луцьку, активно господарює у сфері розробки веб-сайтів, мобільних додатків, Laravel + vue.js, Kotlin, Swift, успішно реалізувала проекти на замовлення відомих брендів з різних сфер – ТСН, Forbes, West Auto Hub, Dinner’s Space, Фокус, Київстар, Shuzer, сайт Луцької міської ради та інші.

Економіка

До провідних волинських ІТ компаній у сфері впровадження сучасних інформаційних систем комплексної автоматизації господарських процесів на підприємствах, установах і організаціях належить Компанія Modulsoft, яка також функціонує на даному ринку з 2005 року. Керівник відділу BDM Компанії Modulsoft Ольга Тищенко зосередила увагу учасників заходу на пріоритетних напрямах розвитку, поділилася досвідом впровадження ІТ продуктів на замовлення провідних фірм Польщі, а також реалізовані комплексні рішення для різних сфері економіки, зокрема для комплексна автоматизація діяльності лісогосподарських підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також аналогічного управління у Вінницькій області.

Економіка

З презентації Дениса Бутоліна, який на даний час перебуває у складі ЗСУ, а раніше працював директором Муніципального сервісного центру (м. Луцьк) ДП «ЕВОДА Трейд» учасники дізналися про успішно реалізовані проєкти з цифровізації господарських процесів у сфері комунального господарства. Адже сьогодні жителі Луцької територіальної громади мають можливість отримувати єдину електронну платіжку з деталізацією більшості видів комунальних послуг, впроваджено білінову систему, веб-додаток для абонентів та інші цифрові технології, що дуже зручно для бізнесу, влади та населення.

Економіка

Завідувач кафедри економіки, член проектної групи ОП «Цифрова економіка» Олександр Шубалий представив учасникам основні положення змісту, особливості, набір спеціальних компетентностей і освітніх компонентів ОП «Цифрова економіка», які спрямовані на підготовку майбутніх економістів, здатних активно використовувати сучасні цифрові комп’ютерні технології для цифровізації економічних процесів, застосування інформаційних систем і програмування, економічної аналітики та моделювання бізнес-процесів на різних рівнях економічної системи.

Економіка

За підсумками дискусії учасники домовилися про подальшу активну співпрацю в питаннях вдосконалення навчального процесу, надання місць для проходження практики студентів, організації спільних навчально-наукових заходів для .

Дякуємо ЗСУ за можливість проводити такі заходи, віримо в нашу перемогу, все буде Україна!

Олександр Шубалий

Завідувач кафедри економіки