Перейти до основного вмісту

У стінах ЛНТУ сьогодні зібралися досвідчені фахівці сфери соціального захисту, люди, які своє життя присвятили допомозі тим, хто цього потребує і які намагаються зробити усе, аби розвивати соціальну сферу та вдосконалювати її.

Захід приурочений Всесвітньому дню соціальної сфери, а ініціатором круглого столу виступила кафедра соціогуманітарних технологій ЛНТУ. Основна тема дискусії: «Особливості підготовки фахівців системи соціального захисту: сучасні виклики та перспективи».

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології


Модератором круглого столу виступила завідувач кафедри соціогуманітарних технологій Оксана Жук. Вона подякувала партнерам за те, що доєдналися до засідання та уже не перший рік поспіль активно сприяють підготовці кваліфікованих кадрів із числа студентів ЛНТУ, даючи корисні поради та сприяючи розвитку якісної освіти у нашому ЗВО.

«Я рада, що сьогодні ми змогли об’єднатися для того, щоб обговорити проблеми, які турбують соціальну сферу, працівників соціальної сфери, клієнтів та суспільство», - зауважила Оксана Жук.

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології


Із вітальним словом до учасників заходу звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович:

«Соціальна складова у нашому технічному університеті почала розвиватися не так давно, але ті зусилля, які ми доклали і та робота, яку ми зробили, щоби розвивати цей напрямок на Волині -просто вражає, тому ваша присутність сьогодні це засвідчує. Підготовка якісного фахівця - це співпраця з вами, з структурами, які дають можливість нашим студентам проходити практику, стажування, за що ми вам безмежно вдячні, бо підготовка кваліфікованого працівника – це основне наше завдання сьогодні.

Соціальна сфера є однією з найскладніших. Кожну людину, кожну особистість та члена нашого суспільства турбує його соціальний захист, соціальні гарантії. Це те, що найбільш болюче, бо якщо десь не таку відповідь дасиш будь-кому, хто потребує уваги, це потім може повернутися дуже серйозними наслідками. Кожна людина розглядає себе не так, як пишеться в інструкції, в нормативному акті і це ще один виклик. Не завжди можна допомогти і часом ти просто розриваєшся, бо хочеш підтримати людину та розумієш її величезну потребу, але не завжди нормативні чи законодавчі акти дають це зробити, тоді виникає внутрішня суперечність, яка накладається на професійні компетенції. Тому ми розуміємо додаткову відповідальність і дякуємо, що спільно можемо працювати над викликами та проблемами галузі».

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології


Ірина Вахович закликала партнерів до тісної співпраці, задля створення інноваційного осередку в нашій області та в нашій країні, з метою підготовки висококласних фахівців соціогуманітарного напрямку.

На підтвердження намірів ефективної взаємодії, ректор ЛНТУ Ірина Вахович та керівниця Волинського обласного центру соціальних служб Ольга Ярощук підписали відповідний меморандум про співпрацю, що надасть додаткові можливості для підготовки кваліфікованих кадрів із числа студентів ЗВО.

Із вітальним словом виступила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук, яка наголосила, що актуальність спеціальності соціального забезпечення важко переоцінити, оскільки така підготовка фахівців спрямована на захист населення від соціальних ризиків, а сьогодні таких ризиків стало набагато більше.

«Підготовка за спеціальністю соціальне забезпечення є особливо гострою для нашої країни тепер. Хоча держава починається саме з моральних принципів, моральних засад, таких як співчуття, чуйність, справедливість, благодійність і усі ці категорії спрямовані на підтримку людини. Ми бачимо, що наша держава направлена на підтримку громадян, ми спостерігаємо, що початковими формами соціального забезпечення є благодійництво і активний громадський рух. Тому підготовка наших фахівців, окрім професійної спрямованості, націлена й на розвиток м’яких навичок, а крім того, й на опанування практичної сторони діяльності, готовності до входження у професійну сферу», - додає декан ФЦОСТ.

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології


У ході засідання із промовою виступила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Луцької міської ради Ірина Чебелюк, яка відзначила, що соціальна сфера сьогодні надзвичайно потребує фахівців, а тому соціальні організації та структури готові активно долучатися до підготовки кваліфікованих кадрів у ЗВО.

«Підготовка якісних кадрів у сфері соціального захисту була, є та буде, тому що тут кожного дня існують свої виклики. Я опікуюся питаннями сфери соціального захисту і розумію, що впродовж одного року ти намагаєшся досягнути певної мети, утім кожного разу, із прийняттям нових змін  у законодавстві, ти повинен змінювати ті плани та задуми, які є у спеціалістів цієї галузі. Одне, що залишається незмінним, важливе для кожного випускника і студента – це внутрішня краса і гармонія спеціаліста, адже як свідчить практика, люди, які звертаються щодо соціального захисту, пенсійного забезпечення та інших питань,  в першу чергу, потребують доброго слова, гарного відношення та уваги до себе.

Ті компетенції, які здобувають студенти, повинні бути реалізовані у практичній площині і для цього потрібен час. На жаль, наше законодавство змінюється надто швидко та активно, хоча й наша сфера доволі широка. Робота кваліфікованих спеціалістів - не просто знати, як застосувати закон на практиці, а вміти правильно і мудро його пояснити тим, хто цього потребує. Ще більші корективи внесла війна. Нині ми працюємо з особливою категорією людей, які не хочуть розуміти, що є норми закону, які обмежують чи регламентують діяльність, у них - біда і ми маємо допомогти. Ми проговорювали з науково-педагогічними працівниками ті проблеми, які нас хвилюють і ті компетенції, які б ми хотіли бачити в випускниках. Тому ми чекаємо ваших випускників, бо у нашій галузі велика кількість вакантних посад».

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології


Оксана Жук представила гостей заходу, серед яких багаторічні та нові партнери кафедри й університету, а саме: директор Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод, начальник ГУ Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук, начальник відділу управління по роботі з персоналом ГУ Пенсійного фонду України у Волинській області Володимир Левчук, директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин, директор Волинського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю  Руслана Сов’як, начальник ГУ Національної соціальної сервісної служби у Волинській області Світлана Мишковець, начальник відділу Центру надання адміністративних послуг Боратинської сільської ради  Алла Пігула, начальник відділу молодіжної політкии Департаменту молоді та спорту ЛМР Зарина Дацик, заступник начальника відділу з організації надання соціальних послуг та нагляду за призначенням пенсій Департаменту соціальної політики ЛМР Людмила Батієва, директор Волинського обласного центру соціальних служб Ольга Ярощук та начальник служби у справах дітей Рожищенської міської ради Жанна Дубчук.

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології


Учасниками круглого столу також були науковці кафедри соціогуманітарних технологій та студенти. Присутні обговорили актуальні питання соціальної сфери, проблеми, із якими стикаються її фахівці та найголовніше – підготовку якісних кадрів, які зможуть реально змінювати нашу країну та вдосконалювати соціальну підтримку наших громадян. В рамках спілкування, учасники обговорили освітні програми бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти за спеціальністю 232 Соціальне забезпечення. Спікери поділилися ефективним порадами та обмінялися перспективними ідеями щодо спільної їх реалізації разом із академічною спільнотою та здобувачами освіти ЛНТУ.

Соціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технологіїСоціогуманітарні технології