Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ стартував Тиждень охорони праці, приурочений Всесвітньому Дню охорони праці. Цього тижня щодня в університеті кафедра цивільної безпеки проводитиме низку цікавих лекцій та актуальних тренінгів. Розпочався тиждень із тренінгу з домедичної допомоги для школярів ліцею № 14 м. Луцька, який проводили студенти першого курсу та активні учасники СКТБ «Безпека в надзвичайних ситуаціях».

Сьогодні ж у стінах нашого ЗВО відбувся науковий семінар до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, який за круглим столом об’єднав здобувачів освіти, викладачів факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій та фахівців-практиків.

цивільна безпекацивільна безпека

Зі вступним словом виступила завідувач кафедри цивільної безпеки Валентина Федорчук-Мороз: «Цьогорічний Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом «Безпечне та здорове середовище – основний принцип та право на роботі. Цей девіз традиційно пропонує нам Міжнародна організація праці, яка з 1989 року практикує проведення Всесвітнього дня охорони праці. Цей день співпадає і з Всеукраїнським днем охорони праці, власне до якого ми приурочили заходи, що цими днями відбуваються в нашому ЗВО. У ці дні ми згадуємо усіх, хто втратив власне здоров’я та життя на робочому місці».

цивільна безпека

Сьогодні також знаменний день, адже 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф і ми віддаємо шану усім постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, тож усі присутні вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Із промовою виступила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук: «Сьогодні тут зібралися наші здобувачі, чия професійна діяльність, так чи інакше, буде пов’язана із ризиками, загрозами, які можуть виникати на робочих місцях. Технічні спеціальності передбачають не тільки роботу з людьми, але й з технічним обладнанням і у вас має бути розуміння й компетентності щодо правил безпеки і ці знання ми намагаємося вам надати. Сьогодні ми розуміємо, наскільки важлива безпека нашого життя. Свого часу ми й не думали, що можуть бути такі катастрофічні наслідки від впливу радіації, яка й до сьогодні відгукується у житті нашому і у житі наших нащадків. Тому важливо знати, що наша безпека - у наших руках».

цивільна безпека

Запрошений гість - Олександр Цивковський, неодноразово був спікером на лекціях ЛНТУ. Він був викладачем Маріупольських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а нині - викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області.

Фахівець розповів студентам про радіаційний захист, відповідні нормативні документи, які регулюють особливості такого захисту, про утворення радіації та небезпеку, яку вона становить для населення.

цивільна безпекацивільна безпекацивільна безпекацивільна безпека

Він також детально зупинився на особливостях дії іонізуючого випромінювання на організм людини та способах захисту в умовах радіаційного забруднення. Серед таких рекомендацій: використання засобів індивідуального захисту; захист екраном (використання захисних споруд); йодна профілактика; захист відстанню, тобто евакуація; вживання чистих продуктів, води, використання радіопротекторів; проведення заходів з дезактивації; санітарна обробка людей; дозиметричний контроль та регулювання доступу в район забруднення.

цивільна безпекацивільна безпекацивільна безпекацивільна безпека

Своєю чергою, про медичні аспекти впливу радіації на організм людини розповіла завідувач відділення Волинського медичного інституту Олена Андрощук. Передусім, спікерка пригадала страшний період квітня 1986 року, коли сталася аварія на ЧАЕС і, таким чином, принесла трагедію та нещастя у долі людей. Вона розповіла про те, як обмежували людей у доступі до правдивої інформації щодо аварії, які наслідки згодом мала ця трагедія і які страждання перенесли на собі люди, що опинилися у зоні ураження.

Водночас, в рамках теми доповіді, медик розповіла про вплив радіації на організм людини, зокрема, акцентувала увагу на видах випромінювання, джерелах радіації, впливі та його наслідках, а також на мутагенних властивостях.

цивільна безпекацивільна безпекацивільна безпекацивільна безпека

Фахівчиня навела цілком реальні медичні приклади впливу радіації, описала стадії радіаційного ураження та перебіг хвороб, набутих внаслідок опромінення, розповіла про вплив на здоров’я нових поколінь тощо.

Студенти мали нагоду почути вичерпну інформацію від запрошених спікерів та поставити власні запитання, які їх цікавили. Водночас, організатори заходу - кафедра цивільної безпеки та факультет цифрових, освітніх та соціальних технологій, відзначили гостей заходу подяками за сприяння в здійсненні освітнього процесу та тісну співпрацю.

 

Цивільна безпека