Колектив бібліотеки ЛНТУ спільно із науковцями кафедри іноземної та української філології влаштували книжкову виставку і тематичний захід до Дня Українського козацтва. Учасниками заходу стали студенти та викладачі університету.

Розпочала захід бібліотекар 1-ї категорії відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Наталія Синчук, наголосивши, що 1 жовтня в Україні відзначається визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців на всіх етапах її багатовікової історії.

БібліотекаБібліотекаБібліотекаБібліотека

«Цього дня українці відзначають три свята: Покрови Божої матері, День Українського козацтва та День захисників і захисниць України. З давніх-давен Божа матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Покрова оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями вони просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів», - зауважує бібліотекар.

Вона додає, що День захисника і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям, працювати, творити, виховувати дітей. І козаків і сучасних воїнів поєднує спільне – боротьба за державність проти московського режиму. Впевнені, що боротьба завершиться нашою перемогою.

БібліотекаБібліотека

Продовжився захід виступом кандидата філологічних наук, доцента кафедри іноземної та української філології Наталії Шкляєвої. Вона розповіла про історію виникнення козаччини, про передумови створення великої козацької республіки, про їхню відважну боротьбу за свободу і незалежність України.

БібліотекаБібліотекаБібліотека

Спікери підкреслюють, що роками українцям нав’язували міфи про козаків, але українські козаки – славетні лицарі та мужні воїни. Тож, щоби спростувати міфи та дізнатися більше про захисників рідної держави, студентам продемонстрували тематичний фільм.

Крім того, напередодні студенти ЛНТУ взяли участь у написанні конкурсних наукових доповідей до Дня Незалежності України та Дня козацтва і захисника й захисниць України на тему «Українські гетьмани, їхня роль в історії державотворення». Метою наукових доповідей, представлених студентами було показати боротьбу українського народу за незалежність в особистостях відомих гетьманів: Петра Дорошенка, Івана Брюховецького, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Івана Мазепи, Дмитра Вишневецького, Івана Виговського, Самійла Кішки та ін..

БібліотекаБібліотекаБібліотекаБібліотека

Серед доповідачів визначилися переможці: 1 місце – Новосадюк Андрій та Мартинюк Катерина (ПЛ-31), Вікторія Берлінець, Сидорчук Дмитро, Шумак Тетяна, Владислав Ходорчук та Сидорчук Дмитро (ЦБ-11), Павло Головій та Савчук Артем (ФКІС-12). 2 місце – Яна Мокійчук, Ірина Шкляєва (ПЛ-31), Владислава Мельник (ЦБ-11), Добридник Софія, Войтюк Станіслав, Петров Петро (ФБС), Соломчук Марія (ЦБ-11). 3 місце – Дарина Корець, Ковальчук Дарина (ПЛ-31), Сафонюк Вікторія, Цісарук Галина, Павлюк Юрій, Марта Гап’як (ЕК-11).

БібліотекаБібліотека