П’ятий рік поспіль кафедра військової підготовки ЛНТУ здійснює навчання курсантів за військово-обліковими спеціальностями та готує кваліфікованих офіцерів, готових віддано нести службу та захищати Україну. Сьогодні відбувся черговий випуск курсантів та присвоєння їм первинного офіцерського звання «Молодший лейтенант запасу» та вручення погонів.

ПогониПогониПогониПогони

Привітала випускників із важливим для них днем ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Мабуть з усіх заходів, які відбуваються в нашому університеті, заходи пов’язані саме з кафедрою військової підготовки є особливими. Хочу привітати колектив нашого університету, колектив військової кафедри, колектив наших випускників. Ми захоплюємося вашою позицією, вашим рішенням, вашою відданістю і навчанням, яке відбувалося у нелегкий час. Ми намагалися створити всі умови для того, щоб підготувати вас до різних ситуацій з надією, що доля кожного з вас буде щасливою і Бог буде вас оберігати. Це ваш величезний здобуток, це свідчення вашої позиції, гордість вашої сім’ї, тому хай Бог береже вас і ваші долі. Нехай настане мир у нашій Україні».

ПогониПогониПогониПогониПогони

Із вітальним словом виступив народний депутат України, заступник голови Наглядової ради ЛНТУ В’ячеслав Рубльов: «Нехай Бог береже вас, бо ви обрали дуже нелегкий, але важливий для країни шлях – шлях офіцера. Це ваше перше звання, але вірю, що так як ви гартувалися в науці, ви надалі будете гартуватися на інших щаблях і здобуватимете звання, здобуваючи перемогу України. Хочу вам побажати, щоб ваш характер та внутрішнє передчуття завжди були стійкими, щоб ви завжди були впевнені в тому, що робите, бо в екстремальних ситуаціях, кожен з нас реагує по різному, але офіцер - це той, хто відповідає за певні підрозділи, за довірених йому людей. Наша перемога залежить від того, як ми далі будемо працювати: ви - на лінії оброни країни, а ми - тут, у тилу і  тільки разом і спільно ми зможемо подолати нашого ворога. Ви завжди можете опиратися на нас і разом ми переможемо».

ПогониПогониПогони

«Сьогодні надзвичайно важливий день для вас і для вашого університету. Коли ви обирали свою професію, ви уже були лідерами, ви є лідерами і надалі ваша доля– бути лідерами. Ви повинні гартувати навколо себе  людей, людей непростих і непересічних, які знали, знають і знатимуть, для чого вони йшли навчатися військовій справі. Сьогодні щемливо говорити для вас ці слова, бо з одного боку, це радість, що ви завершили своє навчання на певному етапі, але ми знаємо, що сьогодні нелегкий час, іде війна, і ви, обираючи свою професію, уже були впевнені у тому, ким ви будете і для чого ви йдете на військову кафедру. Я бажаю вам надалі бути переконаними у своїх мріях, у тому, ким ви хочете стати і чого досягти. Бажаю, щоб доля була прихильною і щоб вами пишалися рідні, університет і вся Україна», - звернулася начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк.

ПогониПогониПогони

Привітала випускників кафедри військової підготовки депутат міської ради, заступник міського голови Ірина Чебелюк, наголосивши: «Час дійсно непростий, але ми усвідомлюємо, що цей час, який зараз посланий Україні та українському народові - він з якоюсь метою. З метою довести, що з серця Україну в нас ніхто не вирве. Ми будемо боронити наші кордони, ми будемо ствердно далі йти і показувати всьому світу, що нас не зламати. Я бажаю, щоб дух незламності ніколи не залишав ваше серце, нехай душа ваша прагне до перемог, нехай береже вас Господь, нехай ангели ніколи не полишають ваших плечей».

Погони

ПогониПогони

Участь в урочистостях взяв заступник начальника Луцького прикордонного загону, полковник Анатолій Щербак: «Хочу привітати вас з однією зі знакових подій у вашому житті. Бажаю вам бути завжди взірцем служіння українському народові, адже ви – майбутнє нашого суспільства. Ніколи не зраджуйте добру, правді та честі, завжди відповідайте всім вимогам та викликам сьогодення».

ПогониПогониПогони

Особливі слова вітання прозвучали  від начальника групи комунікації 100-ї Волинської окремої бригади територіальної оборони, майора Костянтина Байчука. Воїни саме цієї бригади з початку весни боронять східні рубежі нашої держави, а серед особового складу бригади – близько 30 офіцерів, які закінчили навчання на кафедрі військової підготовки ЛНТУ.

«В цей час, нелегкий для України, ви – на правильному шляху, на шляху воїна… Наша бригада була відзначена відзнакою до бойового прапора - стрічкою за мужність та відвагу. Її вручав особисто президент України. Цьому посприяв клімат у бригаді, клімат братерства та взаємодопомоги. Ми дуже раді бачити випускників кафедри серед особового складу нашої бригади, ставайте під наш бойовий прапор, ставайте до наших рядів і пліч-о-пліч тримаймо оборону нашої країни», - наголосив Костянтин Байчук.

Крім того, він подарував ректору ЛНТУ Ірині Вахович мотиваційний бойовий прапор бригади і передав колективу кафедри військової підготовки, на чолі із Павлом Турсумуратовим, відзнаку командира бригади за підготовку та виховання випускників кафедри.

ПогониПогониПогониПогони

Своєю чергою, завідувач кафедри військової підготовки Павло Турсумуратов зачитав наказ та разом з колегами вручив погони випускникам кафедри і додав: «У вас лише розпочинається військова служба на офіцерських посадах. Більше 80% випускників кафедри військової підготовки проходять службу в різних структурах сил оборони України. Ви, перебуваючи на офіцерських посадах, будете приймати рішення, а тому завжди пам’ятайте, що найцінніше – це ваші підлеглі і їхні життя. Бережіть себе і своїх підлеглих, захищайте Україну, разом до перемоги».

ПогониПогониПогониПогониПогониПогониПогони

Привітали випускників творчими виступами фіналістка дитячого «Євробачення» Владислава Волинець та студентка ЛНТУ Юлія Свирид.

ПогониПогониПогониПогониПогониПогониПогониПогониПогониПогониПогони