Перейти до основного вмісту

Завдяки тісній співпраці кафедри електроніки та телекомунікацій із ТОВ Волинські оптичні мережі, в ЛНТУ відбулося відкриття сучасної лабораторії «Телекомунікаційних систем та мереж».

Найбільшою перевагою нової локації є її обладнання для створення, діагностики та обслуговування сучасних телекомунікаційних мереж, які функціонують за технологією PON. Особливістю даного обладнання є можливість проведення лабораторних занять та практичних робіт з вивчення будови волоконно-оптичних трактів, проведення вимірювань оптичних параметрів на телекомунікаційних лініях передачі, дослідження характеристик оптоволоконних ліній, вивчення практичних аспектів функціонування таки мереж в реальному часі.

«Розпочиналося усе з лабораторії мобільного зв’язку, а тепер, завдяки нашим стейкхолдерам, ми адаптували її  під нову освітню програму «Комп’ютеризовані телекомунікаційні мережі» і отримали спеціалізоване обладнання від ТОВ Волинські оптичні мережі. Дякуємо керівництву ЛНТУ за підтримку та, звичайно, нашим партнерам за допомогу», - наголосив завідувач кафедри ЕіТ Валентин Заблоцький.

лабораторіялабораторіялабораторія

Своєю чергою, інженер інформаційно-комунікаційних систем ТОВ Волинські оптичні мережі Дмитро Гула розповів про обладнання, яке компанія передала у лабораторію ЛНТУ: «Тут змодельована телекомунікаційна мережа по суті всіх операторів та провайдерів, які є в Україні.  Показано, як монтується кабель, в яких умовах він прокладається, є телекомунікаційна муфта, де розгалужуються оптичні волокна у різних напрямках, а також є телекомунікаційний бокс, роутер і оптичний термінал».

лабораторіялабораторіялабораторія

Окрім того, на обладнанні продемонстровані різні варіанти підключення та навіть змодельовані ушкодження, які студенти зможуть самостійно знаходити та усувати.

«Ми подарували прилади, які використовуються для ідентифікації волокон, для пошуку ушкоджень, замірів параметрів мережі… Так, після навчання студенти зможуть виходити досвідченими фахівцями і знати як усе це працює», - додає Дмитро Гула.

Оглянувши нове устаткування лабораторії, ректор ЛНТУ Ірина Вахович подякувала партнерам за співпрацю і висловила сподівання на посилення взаємовідносин: «Щиро дякуємо за співпрацю. В межах реалізації проекту ми бачимо, що створені для того, аби для вас готувати кадри і щоб ви не витрачали той час, який потрібен вам для ефективної роботи, особливо в умовах сьогодення. Нам цікава ваша думка і ми вдячні за співпрацю та сподіваємося, що вона й надалі посилюватиметься».

лабораторіялабораторія

«Ця лабораторія дасть поштовх для розвитку і кафедри і студентів інших спеціальностей нашого факультету, тому це не тільки локальна, а й загальноуніверситетська лабораторія, яка дозволить усім нам досягати успіху», - додала декан факультету комп’ютерних та інформаційних технологій Інна Кондіус.

Підсумовуючи захід, заступник декана ФКІТ Анатолій Ткачук зауважив, що проект створення лабораторії  - це лише перший етап співпраці зі стейкхолдером, тож надалі кількість обладнання буде збільшуватися, а співпраця розвиватиметься й акумулюватися у ще більш серйозні проекти.

лабораторіялабораторіялабораторія