Із 12 по 16 червня на базі ЛНТУ тривала літня школа «Футурум» для юних науковців - слухачів Волинської обласної Малої академії наук.

Проект ініційований НЦ «Мала академія наук України» і проходить в рамках Всеукраїнських літніх шкіл «Наука в калейдоскопі».

МанМанМанМан

Школярі мали чудову нагоду дізнатися більше про астрономію, біологію та географію та познайомитися із досвідченими вченими, які прибули до Луцька із Національного центру «Мала академія наук».

Заняття для юних науковців вели професійні лектори, а саме: методист лабораторії наук про Землю НЦ «МАН України», кандидат географічних наук, науковий співробітник відділу геоморфології та палеогеографії Інституту географії НАН України Анатолій Кушнір; методист лабораторії хіміко-біологічних наук НЦ «МАН України», кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу культурної флори Національного ботанічного саду ім. Миколи Гришка НАН України Олександр Бондарчук та методист лабораторії фізико-технічних наук НЦ «МАН України» кандидат фізико-математичних наук, молодший науковий співробітник сектору астрометрії та малих тіл Сонячної системи Астрономічної обсерваторії Київської національного університету ім. Тараса Шевченка Альона Мозгова.

Сьогодні ж, на завершення літньої школи її учасники отримали відповідні сертифікати. Урочисто відзнаки маленьким вченим вручила ректор ЛНТУ Ірина Вахович разом із викладачами академії.

«Я рада вітати гостей в нашому університеті та наших маленьких студентів. Із Волинською обласною Малою академією наук ми співпрацюємо дійсно плідно і це той осередок, що дає надзвичайно гарні результати, результати спрямовані на майбутнє, і головне – виховує бажання у дітей до знань і до науки. Сподіваюся, що така школа відкриває вам новий шлях до розвитку, а ми будемо вас підтримувати і посилювати подальшу співпрацю», - наголосила Ірина Вахович.

МанМанМанМанМанМанМанМан

Своєю чергою, подякувала науковцям за цікаві заняття, які вони провели для дітлахів, а також адміністрації ЛНТУ за співпрацю та проведення літньої школи саме у стінах університету, заступник директора Волинської обласної МАН Віта Роїк.

«Я сподіваюся, що вам сподобалося, що ви цікаво і пізнавально, з користю провели час і з великою приємністю ми сьогодні вручаємо вам сертифікати про завершення навчання», - звернулася вона до юних науковців.

МанМанМанМанМанМан

Зазначимо, що «Футурум» - це дитяча академія, де разом із науковцями можна проводити хімічні вау-експерименти, вивчати будову клітини чи земної кори, слухати круті історії про Васко да Гаму чи Білла Гейтса та прокачувати власні навички публічного виступу. Це точно стане у пригоді майбутнім лідерам думок і активістам.

Ман