Перейти до основного вмісту

Вчена рада ЛНТУ заслухала інформацію про антикорупційну політику та положення, надані для розгляду навчально-методичною радою ЗВО.

Детальну інформацію надав уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції ЛНТУ Сергій Зицик.

У відповідності до вимог Закону України «Про запобігання корупції», постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. № 950 «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування», враховуючи рекомендації громадської організації «Асоціація юридичних клінік України», надані згідно з Меморандумом про співпрацю та партнерство від 27 лютого 2023 р., були розроблені та надаються для розгляду та схвалення навчально-методичною радою такі проєкти документів:

1. Декларація партнерства Луцького національного технічного університету, призначення якої – не допускати корупційних проявів у відносинах з партнерами університету. Затверджується текст Антикорупційного застереження для внесення до договорів. Сторони гарантують, що на них не поширюється дія економічних санкцій урядів зарубіжних країн чи організації, рішення і акти яких є юридично обов’язковими, зокрема щодо держави-агресора. Сторони зобов’язуються забезпечити відсутність конфлікту інтересів (реального або потенційного), а також не пропонувати, не давати, не обіцяти або узгоджувати надання представникам іншої Сторони або їх близьким особам (в тому числі Персоналу іншої Сторони), прямо або побічно будь-яких грошових коштів або іншого майна, переваг, пільг, послуг, нематеріальних активів, іншої вигоди, яка є неправомірною.

2. Політика Луцького національного технічного університету щодо запобігання конфлікту інтересів визначає алгоритм дій працівників університету у разі виникнення реального або потенційного конфлікту інтересів: надання повідомлення уповноваженому, ректору, у деяких випадках Міністру освіти і науки України; ректор (керівник) протягом двох робочих днів після отримання повідомлення про наявність у підлеглої йому особи реального чи потенційного конфлікту інтересів приймає рішення про спосіб врегулювання конфлікту інтересів, про що повідомляє працівника; працівник зобов’язується  не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів. Визначений порядок одноосібного або колективного оцінювання результатів навчання здобувача вищої освіти, що є близькою особою науково-педагогічного викладача.

3. Політика Луцького національного технічного університету щодо подарунків та проявів гостинності визначає процедури: допустимого обміну діловими подарунками та діловою гостинністю з діловими партнерами; відхилення недопустимого прояву гостинності.

У разі надходження ділового подарунка або пропозиції, що може носити характер неправомірної вигоди або призвести до конфлікту інтересів, працівники зобов'язані невідкладно вжити таких заходів:

– відмовитися від пропозиції/подарунка;

– за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію/подарунок;

– залучити свідків, якщо це можливо;

– письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника, а також Уповноваженого.

За фактом надходження подарунка, що містить ознаки неправомірної вигоди проводиться службове розслідування.

4. Політика Луцького національного технічного університету щодо організації роботи з повідомленнями про корупцію визначає порядок отримання повідомлень про корупцію (в тому числі усних та анонімних); їх ідентифікації, реєстрації та обліку у журналі реєстрації повідомлень про корупцію, що ведеться Уповноваженим; пересилання повідомлень про корупцію за належністю. У разі, якщо в ході проведення попереднього розгляду виявляються ознаки корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією, матеріали передаються відповідному спеціально Уповноваженому суб'єкту у сфері протидії корупції.

Інформацією з обмеженим доступом, яка не підлягає розголошенню, є відомості про викривача, відомості, що містяться у повідомленні про корупцію, інформація, отримана у ході проведення службового розслідування.

5. Положення про порядок проведення службового розслідування у Луцькому національному технічному університеті визначає підстави і порядок проведення службового розслідування. Згідно з наказом ректора про проведення службового розслідування призначається голова та члени комісії, терміни проведення розслідування.

Положенням визначені права та обов’язки членів комісії, вимоги до складання, підписання та розгляду акту службового розслідування. Ректор враховуючи пропозиції, викладені в акті службового розслідування, має право притягнути особу до дисциплінарної, матеріальної відповідальності, може передати в установленому порядку матеріали розслідування до правоохоронних органів, до суду, або визнати безпідставними звинувачення чи підозри на адресу працівника або взяти до відома його результати.

Матеріали службового розслідування також можуть бути підставою для притягнення крім особи, щодо якої проводилося розслідування, інших працівників університету до дисциплінарної відповідальності.

6. Порядок проведення службового розслідування стосовно осіб, які є працівниками Луцького національного технічного університету щодо порушення антикорупційного законодавства містить такі особливості:

- можливе проведення службового розслідування за анонімним повідомленням, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені;

- уповноважений може одноосібно проводити службове розслідування або бути включеним до складу комісії;

- визначаються причини та умови, що призвели до вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;

- у разі виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення уповноважений/комісія подає ректору пропозицію щодо надіслання акта службового розслідування до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції (до Національної поліції або до органів прокуратури – у разі виявлення злочину).