У Луцькому національному технічному університеті відбулася гостьова лекція, яку провів представник Хорунжої служби «Азов» — друг Кубинець. Захід був приурочений до Дня захисників і захисниць України. Темою лекції було "Феномен українського козацтва: світогляд воїна", яка є символом боротьби за свободу та незалежність українського народу.

покровапокровапокровапокрова

Спікер розпочав з історичних витоків козацтва, зокрема з перших згадок про козаків у XV столітті. Лектор детально розповів про їхню роль в історії України, крім того, як завдяки своїй відвазі та волелюбності козаки прославилися на міжнародній арені. Волелюбність козаків, як зауважив друг Кубинець, є невід'ємною рисою українського народу, яка зберігається вже понад сім століть.

покровапокровапокрова

Окрему увагу було приділено постаті Івана Сірка — легендарного кошового отамана Запорізької Січі. Іван Сірко, відомий своєю невтомною боротьбою проти загарбників та численними перемогами, став уособленням сили та незламності українського духу.

покровапокровапокровапокровапокрова

На завершення лекції, спікер оцінив важливість збереження історичної пам'яті та продовження традицій козацтва в сучасній Україні. Він закликав молодь черпати натхнення з героїчної історії предків та завжди пам'ятати про їхню боротьбу за волю.

покрова

Після завершення лекційної частини студенти та викладачі ЛНТУ зібралися у внутрішньому дворі університету, де їх очікувало традиційне частування козацьким кулішем. Окрім цього, на території відбулися козацькі забави, що надали можливість відчути себе частиною цієї славної традиції. Особливу увагу привернула виставка зброї, де кожен охочий міг ознайомитися з історичними та сучасними зразками озброєння.

покровапокровапокровапокровапокровапокрова