Щорічно в ЛНТУ відбувається урочисте складання присяги курсантів кафедри військової підготовки. Відважні хлопці та дівчата присягають на вірність українському народові, вкладаючи у кожне слово особливий сенс, щирість та міць захисника держави.

Сьогодні вп’яте в історії ЛНТУ відбувається випуск курсантів військової кафедри, цьогоріч їх 49.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Розпочалися урочистості із винесення Державного прапору України, вшанування полеглих у війні хвилиною мовчання та молитви духовенства. Окропив свяченою водою та зі словами благословення звернувся до випускників протоієрей Дмитро Зінько.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Після складання присяги, до вітальної промови долучилися: начальник відділу соціально-гуманітарного забезпечення 6-го прикордонного загону підполковник Олександр Ящук; командир військової частини 1141 Національної гвардії України, полковник Василь Гуртовський; військовий комісар Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Олег Кивлюк; голова Волинської обласної ради Григорій Недопад; заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Досвідчені військові подякували курсантам за те, що у такий нелегкий час для нашої держави, вони обрали шлях військовослужбовців. Випускникам побажали козацького здоров’я, мирного неба та швидшої перемоги, а найкращим курсантам вручили подяки та грамоти.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Вітальні слова виголосив голова Волинської обласної ради Григорій Недопад: «Сьогодні визначний день у вашому житті, адже ви склали присягу на вірність народу України. Цей день завжди буде особливим для вас, бо ви присягаєтеся захищати цілісність держави та її суверенітет. У час повномасштабної військової агресії, це дуже важливо. Я переконаний, що саме такі як ви, збережуть нашу цілісність і відновлять суверенітет та її кордони і однозначно перемога буде за нами».

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

«Непростий зараз час ми переживаємо і, думаю, кожен з вас осмислює свою роль у житті держави, у житті нашої області та міста. Від щирого серця бажаю вам Божого захисту, благословіння, нехай доля складається тільки у позитивному напрямку, нехай всі кроки і дії, які будуть у вашому майбутньому, принесуть вам щастя та благополуччя. Дай Боже, щоб ми подолали ту нечисть, яка зараз крокує нашою державою і завдяки ЗСУ, завдяки нашим людям, ми зможемо це зробити. Ми віримо в перемогу, живемо цією надією, а незламність духу нам допоможе», - наголосила Ірина Чебелюк.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Від імені ректора ЛНТУ Ірини Вахович та від себе особисто привітала молодих, але уже таких впевнених у собі та своїх силах курсантів проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук:

«В ЛНТУ така подія відбувається вп’яте і цього року, на жаль, вона відбувається в умовах жорстокої війни, війни із ворогом, для якого все українське є неприпустимим, з ворогом, який проти української мови, культури, історії, освіти, проти українських людей та дітей. Дякуючи ЗСУ, всім тим, хто бореться на своїх фронтах: військовому, освітньому, культурному, дякуючи волонтерам, ми віримо і все робимо для того, щоб перемогти. Ми боремося за щастя та незалежну Україну. Дякую батькам, що виховали справжніх патріотів України, дякую захисникам та захисницям, що ви - справжні воїни, дякую за те, що готові боротися за вільну незалежну Україну».

Присяга

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Про те, наскільки важливим етапом у їхньому житті стала кафедра військової підготовки, особливо сьогодні, у часи війни в Україні, наголосили випускники Оксана Замрига та Владислав Вашкевич. Вони подякували викладачам за досвід, вміння та знання, якими поділилися військові із молодим поколінням.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Подарували музичне вітання курсантам та рідним, які прийшли їх привітати із успішним завершенням навчання, заслужений артист естрадного мистецтва України Сергій Скулинець та волонтер благодійного фонду «Молода Україна» Андрій Баричук.

На завершення заходу, курсанти пройшли урочистим маршем та виконали стройову пісню. Після чого, рідні та близькі з усмішками на обличчях та сльозами на очах, палкими обіймами і фото на пам’ять привітали своїх відважних синів та доньок.

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Ще ніколи Україна так не потребувала відданості, мужності та непохитної любові до себе. Сьогодні на нашій землі війна… жорстока та нещадна. Сьогодні на нашій землі триває геноцид українського народу,просочений ненавистю до всього, що зветься українським. Споконвіків наші предки відчайдушно боронили державу, її мову, культуру, надбання. І нині ми стали тим поколінням, яке продовжує цю місію. Саме завдяки нашим воїнам, Збройним силам України, ми вистоїмо і доведемо свою незламність, своє право на свободу і незалежність. Із незламною вірою у захисників, із максимальною підтримкою нашого народу, із допомогою тих, хто у тилу і жагою до перемоги тих, хто на фронті: ми нездоланні!

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга

Дорогі курсанти, нехай Бог береже кожного із вас, бо ваша відважність і ваша сила – то є сила усього українського народу. Пишаємося вами, вашим сміливим життєвим вибором і твердістю духу. Нехай сьогоднішня присяга стане для вас відправною точкою у щасливе і вільне майбутнє, безхмарне мирне небо, яке ніколи не затьмариться біллю війни. Ви – наше майбутнє, ви – наша міць, ви – наша гордість! Слава Україні!

ПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисягаПрисяга