Перейти до основного вмісту

Про те, наскільки важливо дотримуватися здорового харчування, як рослинна дієта впливає на наш організм, яким чином ми можемо сприяти збереженню світу, поступово схиляючись до веганського харчування: про усе це дізнавалися студенти та викладачі факультету митної справи, матеріалів та технологій ЛНТУ під час зустрічі із волонтерами з США, Малайзії та Сінгапуру.

Захід організований кафедрою харчових технологій та хімії, під керівництвом завідувача Ігоря Дударєва.

Харчові технологіїХарчові технології


Важливо відзначити, що іноземна делегація не вперше перебуває в ЛНТУ, адже нещодавно між нашим університетом та благодійною організацією Благодійний фонд «Фонд національного розвитку», яку очолює Олександр Кулаков, був укладений меморандум про співпрацю. Зокрема, взаємодія передбачає реалізацію освітньо-просвітницьких проєктів в галузі спорту та здорового харчування; залучення студентів до роботи в міжнародних проєктах та обміну досвідом; реалізації спільних проєктів з психологічної реабілітації ветеранів війни тощо.

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


Отож, у співпраці із благодійним фондом, маємо чудову нагоду вибудовувати комунікацію із представниками міжнародної благодійної організації «The Supreme Master Ching Hai international association»:

Ху Чжоу (США) - координатор проєктів, представник міжнародної організації «The Supreme Master Ching Hai international association»;

Говіндараджал Раджарам (Сінгапур) - волонтер, представник міжнародної організації «The Supreme Master Ching Hai international association»;

Суппіа Нішантіні (Малайзія) - волонтер, представник міжнародної організації «The Supreme Master Ching Hai international association».

Саме іноземні гості й стали основними спікерами сьогоднішнього заходу.

«В рамках заходу, спікери розповідатимуть про технології здорового рослинного харчування, його користь для здоров’я, актуальність веганства в умовах сьогоднішніх харчових технологій та ресторанного бізнесу», - зазначив Олександр Кулаков.

У власній презентації Говіндараджал Раджарам детально розповів про рослинну дієту та її користь для організму людини. Зокрема, каже фахівець, рослинна дієта сприяє втраті зайвої ваги, покращенню роботи серцево-судинної системи та інсулінорезистентності.

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


Рослинна дієта, зазначає Говіндараджал Раджарам, має чіткі показники, які впливають на покращення нашого здоров’я. Продукти рослинного походження багаті на клітковину, дають відчуття ситості і це дозволяє нормалізувати та контролювати споживання їжі та вагу. Вживання рослинної їжі також допомагає контролювати ризики захворювання на діабет, а також ці продукти мають протиракові властивості, про що свідчить низка наукових досліджень.

«Нагадаю слова Гіпократа: «Ваша їжа повинна бути ліками, ваші ліки повинні бути їжею» і закликаю всіх переходити на здорове харчування», - резюмував волонтер із Сінгапуру.

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


Своєю чергою, Суппіа Нішантіні продемонструвала ґрунтовну презентацію щодо того, наскільки вагомий вплив має веганське харчування не лише з медичної точки зору, але й з погляду на збереження навколишнього середовища: 
«Сподіваюся, що ті знання, які ми вам передаємо, допоможуть в подальшому залучити якомога більше людей до здорового харчування та збереження навколишнього середовища, адже усі знаємо відомий вислів: «Ми є те, що ми їмо».

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


Отож, спікерка розповіла про вплив веганського харчування на здоров’я. Зачепила тему співчуття, адже якщо ми не бачимо обличчя жертви, купуючи м'ясо, це не означає, що м'ясо не було живою твариною. Вона також окреслила проблему очима тварин, акцентуючи увагу на функціонуванні ферм, де тварини часто хворіють, знаходяться в неприйнятних умовах для життя, а відтак, зауважила на поширенні таких масштабних захворювань, як наприклад, пташиний грип.

«Усе це схоже на ефект бумерангу, коли ми самі створюємо проблеми, а потім шукаємо шляхи їхнього вирішення», - зауважує лектор.

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


У своїй промові Суппіа Нішантіні згадує про зміни клімату, адже тваринництво сприяє викидам метану в атмосферу, а також про глобальний голод, адже дві третини сільськогосподарських земель у світі використовуються для вирощування зернових для годівлі саме тварин, у той час, коли їжі потребують люди.

Лекторка також розповіла про поживні речовини, які містяться у рослинних продуктах, в порівнянні із м’ясом, тим паче, вони мають значно більше корисних властивостей, різноманітних компонентів та вітамінів.

Як стати веганом в Україні?!  Суппіа Нішантіні радить зробити перші кроки та: замінити звичне молоко на рослинне;  шукати альтернативи м’ясу та молочним продуктам; звернутися за підтримкою до веганського тренера чи відповідних спільнот; вивчити прості веганські рецепти та ідеї страв.

«У ваших руках можливість пропонувати, популяризувати і робити для людей здорову їжу», - насамкінець до студентів звернулася лекторка.

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


Не менш цікавим було й продовження заходу, адже після лекції усі охочі мали можливість продегустувати веганські продукти та спробувати смачну й корисну альтернативу сиру, ковбасі чи м’ясу.

Харчові технологіїХарчові технологіїХарчові технологіїХарчові технології


Додамо, що співпраця із партнерами триватиме й надалі і уже можна говорити про нові спільні проекти. За словами Олександра Кулакова, у теплий літній період з’являється можливість організовувати різноманітні заходи на вулиці, проводити відкриті дегустаційні семінари, презентації, робити акцент на продуктах за напрямом грилю чи стріт-фуду, та водночас, продовжувати реалізовувати проекти із допомоги внутрішньо-переміщеним та людям, постраждалим від війни.