Що є важливим в процесі проєктування та подальшій експлуатації електроустаткування на промисловому підприємстві? Безумовно, це знання фахівцем-електроенергетиком тонкощів технологічного процесу та електроприводу технологічних машин. Саме на основі цих знань можна створити ефективний проєкт електропостачання підприємства, а також в подальшому забезпечити надійну роботу електроприводу технологічних механізмів та розподільного електроустаткування.

Фахівець без практичного досвіду, без ознайомлення з виробництвом, обладнанням навряд чи зможе ефективно працювати в галузі електроенергетики. Саме з цих міркувань кафедрою електричної інженерії 26 жовтня 2023 р. була організована екскурсія для здобувачів–бакалаврів першого курсу освітньої програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на ТОВ «Луцька картонно-паперова фабрика». Захід був проведений заступником директора фабрики з персоналу Віталієм Смусем та головним енергетиком підприємства Миколою Сосовським, який, до речі, є випускником кафедри електричної інженерії.

ЕлектрикаЕлектрикаЕлектрикаЕлектрика

Здобувачі ознайомились із технологією виробництва гофрокартону та готових виробів. На підприємстві встановлені сучасні технологічні лінії, які мають значну кількість електричних двигунів, апаратури керування, захисту та регулювання. Студенти мали можливість дізнатись про роботу частотно-регульованого електроприводу та особливості його експлуатації.

ЕлектрикаЕлектрикаЕлектрикаЕлектрика

Головний енергетик фабрики Микола Сосовський ознайомив присутніх зі схемою електропостачання підприємства, влаштуванням розподільних пристроїв 10 та 6 кВ, понижувальних підстанцій 10/0,4 кВ. Здобувачі були досить активними та цікавились рівнями електроспоживання, роботою комутаційно-захисної апаратури, будовою та процесом експлуатації  силових трансформаторів і кабельних ліній.

Головний енергетик також окреслив важливість модернізації електроустаткування та відповідальної експлуатації електрообладнання для забезпечення надійності електропостачання.

ЕлектрикаЕлектрикаЕлектрика

На завершення заходу Віталій Смусь надав інформацію студентам щодо можливості працевлаштування на фабриці, як на основному виробництві так і у відділі головного енергетика (https://www.lkpf.com.ua/vakansii/). Присутні були також запрошені на проходження фахового тренінгу та переддипломної практики.

Екскурсія була змістовною, насиченою та корисною для молодого покоління фахівців з електроенергетики.

ЕлектрикаЕлектрикаЕлектрикаЕлектрикаЕлектрика

Кафедра електричної інженерії щиро дякує керівництву ТОВ «Луцька картонно-паперова фабрика» за сприяння у проведенні цікавого заходу для наших студентів, і, зокрема, заступнику директора з персоналу Віталію Смусю та головному енергетику Миколі Сосовському.

Колектив кафедри також приєднується до найщиріших вітань з нагоди 50-річчя заснування підприємства! Бажаємо згуртованості та командної роботи у виконанні найбільш амбітних завдань та втіленні найсміливіших проєктів. Процвітання, зростання, фінансової стабільності під мирним небом України!

Щиро дякую колегам, кураторам академічних груп – Владиславу Волинцю, Миколі Романюку та Наталії Коменді за організаційну підтримку.

Завідувач кафедри

електричної інженерії