Громадське обговорення проектів освітніх програм в теперішній час є необхідною умовою підвищення якості освітнього процесу. З метою вивчення думки широкого кола стейкхолдерів (роботодавців, студентів, представників академічної спільноти, інших стейкхолдерів) кафедрою економіки у лютому було проведене громадське обговорення проектів освітніх програм бакалавра і магістра зі спеціальності 051 Економіка на новий навчальний рік, які реалізовуються в ЛНТУ.

Крім студентів бакалаврату і магістратури та викладачів кафедри економіки, активну участь в громадському обговоренні взяли: Ірина Гурська – заступник директора Луцького міського центру зайнятості; Валентина Панасюк – начальник відділу кадрів ЛНТУ; Руслана Клімова – начальник відділу по роботі з персоналом Волинського обласного центру зайнятості; Віталій Книш – старший економіст ТОВ «Вест-Вей» (випускник 2013 року); Ірина Сидорчук – начальник відділу кадрів мережі станцій WOG (випускник 2017 року); Христина Табала – начальник відділу кадрів ДКП «Луцьктепло» (випускник 2014 року); Петро Пилюк – начальник відділу ТОВ Волинь-Зерно-Продукт (випускник 2019 року); Аліна Януль – провідний інженер з підготовки кадрів Філія Ківерцівське лісове господарство ДП «Ліси України» (випускник 2020 року); Людмила Масюк – фахівець кадрової служби ПрАТ «СКФ Україна»; Левчук Ганна – регіональний менеджер з набору персоналу ТОВ «Нью Віта Груп» (студентка магістратури 1 курсу).

Представляли інформацію про зміст та особливості кожної освітньої програми завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий, а також гаранти освітніх програм.

Особливістю освітньої програми «Економіка» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (гарант, доктор філософії з економіки Петро Косінський) є її спрямованість на оволодіння парадигмами, законами, закономірностями, принципами, історичними передумовами розвитку економіки на глобальному, макро-, мікро-, мезо та нано- рівнях економічної системи; методами здійснення економічної діагностики, методами прогнозування і планування економічної діяльності; методами організації, мотивування та контролю при здійсненні економічної діяльності у сфері економіки.

Обговорення

Освітня програма «Управління персоналом та економіка праці» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (гарант, к.е.н., доцент Ірина Шубала) зосереджена на теоретичній та практичній підготовці фахівців з управління персоналом та економіки праці, розвитку їх лідерських якостей, вміння працювати в команді та командної взаємодії, здатних проводити рекрутинг, аудит, коучинг, оцінку та мотивацію персоналу, аналізувати соціально-трудові відносини, сприяти нарощенню трудового потенціал, здійснювати організацію та нормування праці.

Обговорення

Освітня програма «Економіка» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти (гарант, к.е.н., доцент Микола Дзямулич) передбачає поглиблене вивчення теоретичних, методичних та прикладних аспектів соціальної економіки, економіки сталого розвитку, стратегій розвитку соціально-економічних систем, що дозволить майбутнім фахівцям у процесі професійної та подальшої навчальної діяльності бути зорієнтованими на досягнення Цілей сталого розвитку.

Обговорення

Також був представлений на розгляд стейкхолдетів проект нової освітньої програми «Управління персоналом та бізнес-економіка» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти (гарант, к.е.н., доцент Антоніна Гордійчук), який передбачає поглиблене вивчення теоретичних, методичних та прикладних аспектів управління персоналом та бізнес-економіки, що дозволить майбутнім фахівцям у процесі професійної та подальшої навчальної діяльності бути зорієнтованими на використання сучасних технологій управління персоналом та розвитку бізнесу на різних рівнях економічної системи.

Обговорення

В рамках обговорення освітніх програм від стейкхолдерів була отримана актуальна інформація про стан регіонального ринку праці, зокрема затребуваність фахівців з економіки і управління персоналом.

Обговорення

В ході обговорення також було висловлено ряд цікавих пропозицій щодо вдосконалення освітнього процесу, формулювання змісту компетентностей, назв і змісту навчальних дисциплін, вдосконалення практичної підготовки здобувачів, використання загальнодоступних цифрових інструментів Google, сучасних інформаційних технологій та методів навчання тощо.

Обговорення

Також стейкхолдери звернули увагу, що сучасні фахівці у сфері економіки та управління персоналом повинні, крім освоєння визначеного кожною освітньою програмою набору професійних компетентностей, також звертати особливу увагу на вдосконалення мовних компетентностей (особливо вивчення англійської та польської мов), знати сучасне законодавство, тенденції розвитку економіки на глобальному, національному, регіональному та локальному рівнях тощо.

Обговорення

Крім того, в рамках громадського обговорення освітніх програм, учасники даного заходу та інші зовнішні стейкхолдери, які активно співпрацюють з кафедрою економіки, пройшли опитування щодо якості освітніх програм бакалавра і магістра зі спеціальності 051 Економіка в ЛНТУ.

Ознайомитися зі змістом та долучитися до процесу громадського обговорення проектів освітніх програм також можна на сторінці кафедри економіки шляхом заповнення Google Форми за посиланням: https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-ekonomiki-ek/hromadske-obhovorennya-osvitnikh-prohram-0

Дякуємо стейкхолдерам за активну участь в обговоренні проектів освітніх програм бакалавра і магістра зі спеціальності 051 Економіка, адже це надалі дозволить гарантам і групам забезпечення з урахуванням висловлених пропозицій уточнити їх положення, що сприятиме підвищенню якості освітнього процесу.

Завідувач кафедри економіки

Олександр Шубалий