Перейти до основного вмісту

На кафедрі екології продовжують активно працювати три секції Малої академії наук – кліматології та метеорології, геології, геохімії та мінералогії та нещодавно відкрита секція ГІС і ДЗЗ, а їхні керівники – доценти Віталіна Федонюк і Микола Федонюк, залучають своїх вихованців як до наукової роботи, так і до участі в громадських, загальноуніверситетських та Всеукраїнських заходах, конкурсах, змаганнях.

Наприкінці лютого відгримів обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – слухачів Малої академії наук, і вагомі результати мають вихованці наших секцій: у відділенні «Науки про Землю» вони здобули 3 перших місця, 1 друге місце та 1 третє місце.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


Відповідно, троє учнів (Семенюк Мілана – секція ГІС та ДЗЗ, Ланцева Катерина – секція геології, геохімії та мінералогії і Панькевич Анна – секція кліматології та метеорології) представлятимуть Волинську область на Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт МАН в Києві у травні цього року.

Паралельно, на початку 2023 року у змішаному форматі проходили національні фінали двох авторитетних міжнародних учнівських наукових конкурсів: змагання проєктів екологічної тематики GENIUS Olympiad Ukraine – 2023 та  конкурс «Техно-Еко-Україна-2023», участь в яких також взяли вихованці секцій МАН, що готувалися при кафедрі екології разом з своїми керівниками до відповідальних змагань. Так, проєкти Іванців Ярослави та Ані Панькевич (науковий керівник – Віталіна Федонюк) були переможцями обласного відбору GENIUS Olympiad Ukraine – 2023 та представлялися у національному фіналі конкурсу (http://vvman.lutsk.ua/news/2023/01/31/2141.html)

Екологія

28 лютого – 3 березня у столиці нашої країни, м. Києві, на базі КПІ ім.. Ігоря Сікорського, у змішаному форматі відбувся національний фінал Міжнародного наукового конкурсу «Техно-Еко-Україна-2023», який є одним з етапів відбору обдарованої молоді – авторів власних цікавих інноваційних проєктів, для представлення України на Міжнародній науково-технічній виставці Regeneron ISEF-2023 (США).

Цього року до числа фіналістів конкурсу (в частині «Техно», секція «Біомедична інженерія та Обчислювальна біологія і біоінформатика (BIOS)» увійшли слухачки секції кліматології та метеорології Панькевич Анна (КЗЗСО «Луцький ліцей № 14 імені Василя Сухомлинського», 10 клас) та Іванців Ярослава (КЗЗСО «Луцький ліцей № 1», 8 клас), які працювали під керівництвом доцентки кафедри екології Віталіни Федонюк, та слухачка секції ГІС та ДЗЗ Домініка Різник (КЗЗСО «Луцький ліцей № 18», 10 клас), науковим керівником якої є доцент кафедри екології Микола Федонюк.

ЕкологіяЕкологія


Тематика проєктів юних науковиць стосувалася дослідження та інструментального аналізу кліматичних змін (вітрового режиму, температури повітря) на теренах Волині, впливу цих показників на місто Луцьк і на один з найцінніших природно-заповідних об’єктів регіону – Черемський заповідник; аналізу часових та просторових змін водних об’єктів нашого краю – озера Люб’язь та річки Прип’ять за допомогою методів дистанційного зондування Землі.

Екологія


Позаду – чотири дні конкурсних змагань, численні інтерв’ю в онлайн-форматі з членами авторитетного журі, в тому числі, співбесіди на англійській мові. За результатами відбору Анна Панькевич ввійшла до числа суперфіналістів конкурсу та здобула бронзу – диплом ІІІ ступеня національного фіналу «Техно-Еко-Україна-2023». Її робота також отримала Почесну відзнаку у фіналі GENIUS Olympiad Ukraine – 2023.

Вітаємо переможців та їхніх наукових керівників!

З переліком переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів МАН можна ознайомитися за посиланням:

https://youtu.be/enOENTd5Kqg?t=8 

Зі списком переможців національного фіналу Міжнародного конкурсу «Техно-Еко-Україна-2023» (в частині «Техно») можна ознайомитися за посиланням:

https://docs.google.com/document/d/1SJjI0ldmL3qbpsiLlyRz0LwuPlaOomtSPCdWFHojx0Q/edit?usp=drivesdk 

З результатами національного фіналу Олімпіади Геніїв – наймасштабнішого учнівського наукового конкурсу екологічного спрямування – можна ознайомитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=l1isTQROK9E 

Кафедра екології