Візерунок єднання та 4-метровий рушник: як у Луцькому НТУ відзначили День вишиванки

Вишиванка – духовний символ українського народу. Із нею пов’язана багатовікова історія нашого роду, його радощі та печалі, перемоги та поразки, пам’ять про минуле та сподівання на майбутнє.

Справжніми оберегами для українців стали барвисті строї, наповнені неймовірної краси візерунками. І ця любов, повага та віра у могутню силу вишитої сорочки протяглася крізь віки до наших часів і залишилася бажаним елементом у гардеробі кожного.

Сьогодні, 20 травня, одне з найбільших національних свят відзначили у Луцькому НТУ. Керівництво університету, декани, викладачі та студенти… кожен волів продемонструвати власне яскраве вбрання і тим самим проявити національну та громадянську позицію, культуру та освіченість, духовну свідомість та прагнення зберегти народні традиції й цінності.

Особливістю дня стала презентація унікального чотириметрового рушника, виготовленого в Art-studio кафедри технологій легкої промисловості студентами та викладачами. За словами авторки задуму, доцента кафедри Тетяни Головенко, ідея створення такого рушника з’явилася тоді, коли вона побачила колоритну тканину у продажі. Придбавши її, жінка розклала перед студентами полотно і так «народився» рушник.

«Він символізує щирість та любов до студентів, щасливий вступ абітурієнтів та успішну долю випускників», - розповідає Тетяна Головенко.

Варто зазначити, що рушник завдовжки 4 метри та завширшки 1 метр. Його колористика виконана у корпоративному стилі ЛНТУ, а головними елементами є логотип університету, його слоган  та побажання для молоді. Студенти кафедри доповнили унікальний рушник вишитою мережкою та оформили краї китицями. Тривала робота над створенням такого рушничка майже місяць.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Фото – Олена Третяк