Перейти до основного вмісту

28 червня 2023 року відбувся Всеукраїнський науковий семінар «Актуальні питання планування та благоустрою території населених пунктів України».

Даний семінар проходив в рамках запланованих на 2023 рік заходів з наукової діяльності кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ, разом з нашою кафедрою його організатором виступив Департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради. 
 

БЦІ БЦІ


Захід проведений у змішаному форматі, що дозволило розширити аудиторію зацікавлених учасників: в очному форматі – на базі виробничих приміщень та зали засідань Департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради; за допомогою онлайн-ресурсів– в режимі інтернет-конференції в аудиторії П 21 кафедри БЦІ ЛНТУ.

Активну участь у семінарі взяли зацікавлені у його тематиці викладачі та студенти будівельної спеціальності ЛНТУ, а також фахівці у сфері будівництва та містобудування, серед яких працівники Департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради. 

З вступним словом виступив Головний архітектор Луцька, керівник Департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Веніамін Туз, який розповів про напрямки діяльності Луцької міської ради з планування території Луцька та Луцької громади, з урахуванням впроваджених ВІМ- та ГІС-технологій і перспективних напрямків їх розвитку для потреб просторового планування території. Також доповідач розповів про досвід Департаменту з проведення відкритих конкурсів проєктів з планування та благоустрою території Луцька, при цьому учасники семінару ознайомились з презентаціями актуальних конкурсних проєктних рішень. 
 

БЦІБЦІ


У доповіді керівника управління земельних ресурсів Луцької міської ради Софії Гули було висвітлене питання ролі містобудівних та архітектурно-планувальних рішень у сучасних наукових та виробничих аспектах планування території Луцька та Луцької громади і особливості практичного застосування впроваджених ВІМ- та ГІС-технологій для об'єктів міста Луцька. При цьому Софія Гула відзначила важливість залучення студентської молоді до формування сучасних рішень з просторового планування території Луцька та Луцької громади.

З практичним досвідом роботи із застосуванням впроваджених ВІМ- та ГІС-технологій для потреб планування та благоустрою території міста Луцька ознайомив зацікавлених учасників семінару геодезичної служби Луцької міської ради Роман Циц, який на конкретних прикладах продемонстрував специфіку виконання виробничих завдань у сфері містобудування.

Від кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ з доповіддю виступив модератор семінару Олег Верешко, який розповів про досягнення та напрацювання кафедри у співпраці з Луцькою міською радою, українськими та закордонними університетами, виробничими організаціями будівельної галузі, а також окреслив перспективи розвитку такої співпраці для підвищення науково-практичного рівня викладачів та студентів.

БЦІБЦІБЦІ


У онлайн-режимі засідання семінару були заслухані доповіді науковців ЛНТУ, КНУБА (Київ), НУВГП (Рівне), ОДАБА (Одеса).

В усіх доповідях наголошувалось на перспективності ВІМ- та ГІС-технологій для широкого спектру наукових та практичних потреб методології просторового планування територій, починаючи з генплану об'єкта будівництва і закінчуючи генпланом міста та планувальними рішеннями територій об'єднаних громад, що співпадає з актуальними напрямками вдосконалення підготовки фахівців за спеціальністю будівництво та цивільна інженерія, здійснюваними кафедрою будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ.

За результатами семінару кращі доповіді, оформлені у вигляді наукових статей, рекомендовані до публікації у фаховому збірнику наукових праць кафедри БЦІ ЛНТУ «Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві» (URL: https://eforum.lntu.edu.ua/index.php/construction/).

Сергій Синій, Олег Верешко

викладачі кафедри будівництва та 

цивільної інженерії ЛНТУ