Перейти до основного вмісту

Вступна кампанія 2022 у самому розпалі. Цьогоріч вона значно ускладнена війною в Україні, утім команди університетів намагаються якомога більше допомогти та підтримати вступників. Не дарма цьогорічне гасло вступної кампанії в ЛНТУ звучить: «З вірою у ЗСУ, обирай ЛНТУ».

Саме зараз абітурієнти складають національний мультипредметний тест. Триватиме основна сесія НМТ до 18 серпня. Із 1 липня вступники мають можливість зареєструвати електронні кабінети, а з 29 липня – подавати заяви на вступ.

Із початком вступної кампанії, фахівці ЛНТУ намагаються усіляко сприяти життєвому вибору абітурієнтів. Так, у стінах ЗВО викладачі активно надають консультації та допомагають вступникам та їхнім батькам впоратися з усіма труднощами та хвилюваннями.

вступ 2022

Про те, що цьогоріч вступники ЛНТУ уже можуть сподіватися на переваги у вигляді збільшення кількості державних місць, розповідає проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук:

«У 2022 році очікується чимало державних місць за усіма освітніми ступенями: бакалавр на основі ПЗСО, бакалавр за скороченою формою навчання та магістр. Уже оприлюднене державне замовлення для тих, хто хоче вступати за освітнім ступенем бакалавр. Ця інформація розміщена на ресурсі «Вступ.Освіта.ua».

вступ 2022

Крім того, Надія Ковальчук наголошує, що пріоритет держави на збільшення державного замовлення цьогоріч надається спеціальностям за тими напрямкам, які потребують фахівців для подальшої відбудови нашої держави. Це інженерні, будівельні, технічні напрямки, які вкрай важливі сьогодні для країни.

Однією з особливостей цієї вступної кампанії також є те, що випускники коледжів здійснюють вступ на навчання у ЗВО за кошти державного бюджету на умовах широкого конкурсу: «Ми очікуємо, що чимало бажаючих випускників, які мають високі результати НМТ та результати ЗНО попередніх років, подадуть заяви до ЛНТУ та поставлять перший пріоритет», - наголошує проректор.

вступ 2022

Детальніше про «вступний процес», який нині відбувається в ЛНТУ та акценти вступної кампанії, на які варто звернути особливу увагу абітурієнтам, розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Ірина Бандура.

«З 1 липня розпочалася реєстрація електронних кабінетів для вступників, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, а також, які закінчили коледж і вступають із дипломом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра і фахового молодшого бакалавра. Вони можуть самостійно зареєструвати електронні кабінети або прийти до нас в ЛНТУ і ми їм допоможемо. На разі для них найважливіше здати НМТ (для тих, хто його ще не здавав), а ті, хто вже склав тестування або ж мають сертифікати ЗНО 2019-2020-2021-х років, з 29 липня можуть в своїх електронних кабінетах створити електронні заяви та уже надсилати у ЗВО. Пам’ятаємо, що до кожної заяви має бути мотиваційний лист», - наголошує Ірина Бандура.

вступ 2022вступ 2022

Так, вона додає, що в ЛНТУ існує траєкторія вступу, за якою для бюджетної форми навчання потрібні результати ЗНО, НМТ та мотиваційний лист або результати творчого конкурсу. На разі вступ на бюджет за творчим конкурсом в ЛНТУ завершився, утім невдовзі стартуватиме ще один етап для вступників на спеціальності  017 (Фізична культура і спорт) або 191 (Архітектура). Тож молодь матиме право зареєструватися на додаткову здачу творчих конкурсів, якщо вони планують вступати на контрактну форму навчання.

Крім того, каже Ірина Бандура, є категорія вступників, які можуть вступати на освітні програми на контрактну форму навчання лише за мотиваційним листом:

«Якщо діти не зареєструвалися на НМТ і не планують його здавати, тоді вони одразу ідуть на контракт. Але, згідно з новими умовами, змінені терміни додаткової реєстрації на спеціально організовану сесію НМТ. На неї наші потенційні абітурієнти можуть зареєструватися з 12 по 15 серпня».

вступ 2022вступ 2022вступ 2022

В ЛНТУ закликають усіх вступників бути соціально-відповідальними і виважено підходити до визначення пріоритетності та вибору  спеціальності, аби не позбавляти шансу іншого абітурієнта. Пам’ятаємо, що на бюджет можна подати до 5 заяв, на контракт – до 20 заяв. Тому, якщо ви плануєте бути інженером і галузь реалізації для вас не є принциповою (тобто ви можете стати інженером-механіком, інженером з матеріалознавства, інженером-енергетиком чи інженером-будівельником), в такому випадку варто використовувати можливість подачі 5 заяв на бюджет. Якщо ж ви хочете навчатися на одній освітній програмі, мрієте про неї і для вас це вкрай важливо, тоді варто зробити вибір при подачі заяв лише за однією освітньою програмою. Тоді, якщо ви не будете рекомендовані на бюджет, обирайте контрактну форму навчання і не позбавляйте шансу іншого вступника. Так ми говоримо про соціальну відповідальність наших абітурієнтів.

Що стосується пільгових категорій, то таким вступникам необхідно обов’язково прийти до ЛНТУ, зареєструвати пільгу та подати документи у паперовому вигляді.

вступ 2022вступ 2022вступ 2022

вступ 2022

Крім того, нововведенням цьогорічної вступної є створення в ЛНТУ Студентської приймальні. Хто краще може зрозуміти абітурієнта, як не студент, який ще рік тому сам був розгубленим вступником?! Тож активна молодь взялася до справи і тепер надає необхідні консультації та допомогу щодо правильності реєстрації електронних кабінетів, термінів подачі заяв та переліку необхідних документів, ознайомлює з університетом та його колективом, інформує щодо факультетів та спеціальностей, які вступник може обрати у нашому ЗВО.

вступ 2022вступ 2022

А ще, на час вступної кампанії в ЛНТУ започаткований формат зустрічей із деканами. Відтак, вступники мають можливість щосуботи з 10:00 до 12:00 зустрітися із очільниками факультетів та проконсультуватися щодо умов та переваг вступу до нашого університету.

"Кожен факультет має унікальні можливості для розвитку молоді, серед яких і перспективи паралельно здобувати освіту у закордонних ЗВО за програмами подвійного диплому або ж семестрового навчання. Усі факультети ЛНТУ відкриті до ініціатив, які сприяють максимальному розвитку, реалізації та професійному й особистому зростанню кожного студента", - наголошує Надія Ковальчук.

вступ 2022

Ми впевнені, що перемогу святкуватимемо уже невдовзі, а тому не гаємо часу, аби максимально забезпечити молодь якісною освітою та конкурентними знаннями.

З вірою у ЗСУ, обирай ЛНТУ! Чекаємо у Політесі!

За подробицями, звертайтеся до приймальної комісії ЛНТУ: 0965438989