Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбувся захід, приурочений 142-ій річниці від Дня народження В’ячеслава Казимировича Липинського – видатного політичного діяча, історика, соціолога, публіциста, теоретика українського консерватизму.

Учасниками тематичної лекції стали студенти спеціальності транспортні технології та соціальне забезпечення, під керівництвом викладачів.

бібліотекабібліотекабібліотека

Захід розпочався зі вступного слова провідного бібліотекаря ЛНТУ Людмили Петрини, яка коротко розповіла про біографію і основні факти життя та діяльності В’ячеслава Липинского, зауваживши на його значимості для України і всього світу.

«Сьогодні вам буде представлена презентація, де ви детальніше ознайомитесь та прослухаєте цікаві факти про життя та політичну діяльність Липинського», - додала бібліотекар.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека

Із детальною презентацією про життя, діяльність, громадську позицію та творчість В’ячеслава Липинського розповіла кандидат історичних наук, доцент ВНУ ім. Лесі Українки, провідний науковий співробітник Музею історії Луцького братства відділу Волинського краєзнавчого музею Білик Вікторія Андріївна.

«Поцілований богом у саме серце: В’ячеслав Липинський»: саме таку назву мав виступ науковиці. Студенти мали нагоду дізнатися більше про відомого земляка та поставити запитання музеєзнавиці, яка досліджує і вивчає життя та внесок в українську державність В’ячеслава Липинського.

Із уст головних спікерів зустрічі, студенти дізналися, що В’ячеслав Липинський - засновник української державницької історіографії. Він один із організаторів Української демократично-хліборобської партії та «Українського союзу хліборобів-державників».

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека

Народився В’ячеслав Липинський у волинському селі Затурці у шляхетній польській родині 17 квітня 1882 року. До 12-річного віку виховувався вдома.  Потім навчався у Луцькій, Житомирській, Київській гімназіях. Перебуваючи у Києві,  потрапивши в українське середовище, спілкувався з людьми різного віку, різних політичних переконань, різних фахів, але об’єднаних одним почуттям – любов’ю до України. Пізніше Липинський здобув блискучу освіту у Краківському та Женевському університетах, де вивчав агрономію, історію, соціологію та інші науки. Постать В’ячеслава Липинського, яку подарувала Україні і світу Волинь, його думки про Українську державу і бажання українців стати нацією, актуальні і в наші дні.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека

Актуальними і через 100 років залишаються висловлені ним пророчі слова: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не захочемо бути…».

Тож із відомими книгами В. Липинського «Листи до братів-хліборобів: про ідею і організацію українського монархізму», «Україна на переломі (1657 – 1659). Замітки до історії українського будівництва в XVII століття» можна ознайомитися у бібліотеці ЛНТУ.

Бібліотека ЛНТУ;

Відділ іміджу та промоції