ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ОБЛІКУ І АУДИТУ
ВІДВІДАЛИ СЕМІНАР-ЛЕКТОРІЙ

12 грудня доценти кафедри обліку і аудиту Наталія Голячук і Ірина Ткачук стали учасниками лекторію «Пенсійна реформа, зміни в сфері нарахування ЄСВ та нове в соціальному страхуванні». Семінар-лекторій проходив у нашому місті за підтримки ГО «Спілка Автоматизаторів Бізнесу».

Під час лекторію Валентина Боршовська, заступник директора департаменту персоніфікованого обліку Пенсійного Фонду України, надала роз’яснення щодо змін у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які були ухвалені у жовтні поточного року. Особлива увага доповідача була приділена актуальним питанням звітності ЄСВ, а саме: заповнення звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування; виправлення помилок; донарахування сум до мінімальної заробітної плати та розрахунок страхового стажу; штрафи за неподання, подання недостовірних даних до реєстру застрахованих осіб.

Вадим Косий, директор компанії «Фредо», презентував для усіх присутніх інформаційно-технологічний супровід користувачів «1С:Підприємство» та новий сервіс «1С:ЕДО».

Варто зауважити, що учасники семінару мали можливість ознайомитися з можливостями та новими сервісами ІТС, отримати професійні консультації щодо роботи рішень «1С:Підприємство», їх підтримки та супроводу.

Наталія Голячук,
доцент кафедри обліку і аудиту