Перейти до основного вмісту

Викладачі кафедр лісового господарства та галузевого машинобудування відвідали ТОВ Kronospan UA (м. Нововолинськ) – виробникалистових матеріалів на основі деревини –ламінованих та шліфованих плит ДСП та плит з орієнтованої довгорозмірної стружки (OSB), а також постачальника на український ринок значно ширшого спектру продукції деревообробки, що виготовляється міжнародним концерном Kronospan.

Лісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарство


Під час візиту відбулася зустріч, в якій взяли участь технічний директор ТОВ Kronospan UA Бартоломей Козьол, начальник виробництва Анатолій Козарик, головний механік Юрій Штунда, начальник відділу кадрів Оксана Юрійчук, викладачі ЛНТУ Віктор Волянський, Олександр Герасимчук, Леонід Дацюк, Микола Толстушко та Сергій Шимчук. Було обговорено питання підготовки якісних фахівців, що відповідають вимогам сучасного виробництва, зокрема у зв’язку з впровадженням бакалаврської освітньої програми «Деревообробні та меблеві технології» та магістерської освітньо-наукової програми «Галузеве машинобудування».

Лісове господарствоЛісове господарство


Як зазначив Бартоломей Козьол, сучасний фахівець повинен знати технологічні процеси виготовлення продукції, вміти оцінювати технічний стан обладнання, мати мультидисциплінарну підготовку, бачити проблеми та вміти шукати їх вирішення, зокрема в контексті підвищення енергоефективності виробництва. Не менш важливими вимогами до фахівця є здатність вести ділове спілкування, організаційні здібності, мовні компетентності, знання економіки, охорони праці та безпеки життєдіяльності, зокрема пожежної безпеки. Начальник відділу кадрів Оксана Юрійчук відзначила, що на сьогодні підприємство потребує інженерів-технологів, інженерів з обслуговування механічної, електричної та гідравлічної складових обладнання. В ході зустрічі відбулись продуктивнідискусії з питань розрахунку та забезпечення безпечної експлуатації штабелетримачів деревини, генерації теплової енергії, відновлення ресурсів лісового господарства, рециклінгу відходів, вирощування енергетичних лісових культур. Було означено шляхи подальшої співраці.

Не менш цікавою, пізнавальною та продуктивною була екскурсія виробництвом, яку провели начальник виробництва Анатолій Козарик та головний механік Юрій Штунда. Під час екскурсії обговорили технологічні процеси виготовлення плит ДСП та OSB, оглянули обладнання ліній для їх виготовлення, енергетичну установку та потужний фільтр, що забезпечує екологічність виробництва.

Лісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарство


На жаль, цілеспрямоване знищення агресором енергетичної системи України стало причиною тимчасової зупинки більшості виробничих ліній підприємства. Але, навіть в таких умовах, ТОВ Kronospan UA виплачує заробітну плату працівникам, веде роботи з обслуговування, ремонту обладнання та підготовки до запуску технологічних ліній. З впевненістю в перемогу і з вірою в майбутнє. Дякуємо за співпрацю. Все буде Україна!!!

Олександр Герасимчук