Перейти до основного вмісту

Викладачі й студенти кафедри соціогуманітарних технологій долучилися до заходів Проєкту USAID «Економічна підтримка України» (до повномасштабного російського вторгнення - «Економічна підтримка Східної України»). У рамках Проєкту відбулося ряд активностей для психологічної підтримки персоналу закладу освіти і здобувачів освіти. Теми запланованих заходів є особливо актуальними як в умовах війни, так і в період післявоєнного відновлення і сприяють підвищенню психологічної обізнаності та особливостям надання психологічної підтримки персоналу закладів освіти і здобувачам освіти. Заходи проводилися кваліфікованими фахівцями-психологами в онлайн-форматі.

Фцост

Так, з 14 до 21 грудня  пройшла серія тренінгів зі створення недискримінаційного простору в закладі освіти. Адже забезпечення ґендерної рівності є серйозним ресурсом економічного та соціального розвитку та безпеки, який в Україні поки що використовується недостатньо.

Фцост

Зокрема, слухачі ознайомилися з різними формами, явними і прихованими, гендерної дискримінації («Зниження гендерної дискримінації»), розкрили специфіку проявів стигматизації, утисків і дискримінації в закладах освіти («Стигма та дискримінація в закладах освіти») та визначили шляхи їх подолання («Попередження гендерно-зумовленого насильства в закладах освіти»).

Фцост

Зазначимо, що освіта є водночас одним з найпотужніших каналів продукування стереотипів і дискримінації та ідеальною зброєю, здатною подолати будь-які стигми і упередження та викорінити дискримінацію.

Фцост

Активну участь у роботі взяли О. Жук, Н. Савчук, Л. Потапюк. Інтерактивні включення та обмін власним досвідом сприяли більш глибокому розкриттю тем тренінгів. Актуальні питання організації мовленнєвої взаємодії між учасниками освітнього процесу були представлені у темі «Мова неворожнечі. Як коректно подавати інформацію». Важливий акцент поставлено на впровадження інклюзивної форми навчання в  закладах освіти. Розмаїття форм та методів роботи з людьми уразливих категорій («Особливості роботи з уразливими категоріями») доповнили слухачі з досвіду роботи.

Фцост

Спілкування відбувалося у невимушеному форматі, цікаво й доступно.

Дякуємо організаторам за можливість поповнити знання й навички для подальшої роботи!

Оксана Жук

Надія Савчук