Перейти до основного вмісту

Використання набутих знань в дії: функціонування інженерного СКТБ в ЛНТУ

Під час навчання в Луцькому національному технічному університеті на спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» – велика увага викладачами кафедри приділяється набуттю студентами професійних навичок, умінь, і отримання ними практичного досвіду на будівництві.

фото

Для цього при кафедрі «Будівництво та цивільна інженерія» успішно функціонує конструкторсько-технічне бюро (СКТБ), де студенти «закріплюють» отримані на лекційних і практичних заняттях знання. СКТБ «Будівельних матеріалів і конструкцій», факультету архітектури, будівництва та дизайну, успішно функціонує з початку 2022/2023 навчального року.

фото

Проведення технічного обстеження сховища цивільної оборони у Луцьку

Метою діяльності студентського конструкторсько-технічного бюро є всебічний розвиток кожного учасника, реалізація  наукових, дослідних робіт і практичних проектів, поглиблення вже здобутих знань студентів та здобування нових більш практичних навичок в галузі будівництва.

Основними напрямками науково-практичної діяльності студентського бюро є:

- дослідження міцнісних і деформаційних характеристик будівельних матеріалів;

- обстеження будівельних конструкцій;

- обстеження штучних споруд;

- обстеження покриття автомобільної дороги і аеродрому;

- дослідження несучої здатності палевого фундаменту;

- геодезичні роботи.

Керівниками студентського бюро «Будівельних матеріалів і конструкцій», факультету архітектури, будівництва та дизайну призначено доцентів кафедри «Будівництва та цивільної інженерії» ‒ Сергія Дробишинця та Віталія Процюка.

Під час занять в студентському бюро, що відбуваються після аудиторного навчання в другій половині дня – студенти, під керівництвом досвідчених наставників-викладачів виконують реальні дослідження та вишукування на будівельних об’єктах, а також в корпусах Луцького національного технічного університету, що зараз активно модернізуються.

фото

Обстеження автомобільного мосту

фото

Обстеження залізобетонних балок будівлі для занять спортом

фото

Дослідження фізико-механічних характеристик будівельних конструкцій

 

фото

 

фото

Здійснення інженерно-вишукувальних робіт для реконструкції будівлі

Волинської обласної клінічної лікарні

фото

Обстеження підземного комунікаційного підземного тунелю

січенням 2,5м х 2м, (55-мікрорайон)

Варто навести як приклад, що в рамках діяльності студентського бюро студентами-магістрами Зінькевич Катериною та Яловенком Дмитром під керівництвом Сергія Дробишинця та Віталія Процюка виконано ескізне проєктування студентського гуртожитку по вулиці Даньшина, 8 та корпусу В, Луцького національного технічного університету по вулиці Львівська, 75.

фото

Також складено кошторисну документацію по цих об’єктах за допомогою к.т.н., доцента кафедри БЦІ Дмитра Кислюка.

Студентами скороченої форми навчання груп БЦІс-11, БЦІс-12 Назарієм Ковальчуком, Михайлом Ксендзиком та Максимом Мазуруком виконано обстеження та ескізне проєктування корпусу А, Луцького національного технічного університету по вулиці Львівська, 75.

фото

фото

фотофото

Проведення обстеження корпусу А Луцького національного технічного університету.

Студенти дуже задоволені практичними роботами в університеті. Це їм надає можливість визначитись саме в якій галузі вони хотіли б працювати в майбутньому, безпосередньо на будівництві чи в офісі складаючи проєкти та кошторисну документацію.

Студенти старшокурсники пояснюють студентам перших курсів про особливості розробки проєктів на практиці та особливості цієї роботи.

Поєднання теорії і практики забезпечується потужною лабораторною базою при кафедрі «Будівництво та цивільна інженерія» для випробування будівельних матеріалів, виробів, конструкцій.

Відбудова України і модернізація міст потребує тисяч фахівців в архітектурі, інженерії, урбаністиці, просторовому плануванні, дизайні і розробці нових будівельних матеріалів і енергоефективних конструкцій.

Держава потребує інноваційних рішень у сфері будівництва – цим якраз ми і займаємось, а також навчаємо студентів. Україна потребує фахівців, які зможуть відбудувати зруйновану інфраструктуру, зробити міста комфортними для життя і втілювати найкращі світові стандарти. Ми даємо професійні знання, які можна помножити на талант студента і ця синергія дає неймовірний результат.

Гарант ОП

«Будівництво та цивільна інженерія»         Олександр Андрійчук

Керівники СКТБ:                                            Сергій Дробишинець

                                                                              Віталій Процюк