Вишиванка – духовний символ українського народу. Із нею пов’язана багатовікова історія нашого роду, його радощі та печалі, перемоги та поразки, пам’ять про минуле та сподівання на щасливе майбутнє.

Сьогодні вишиванка має особливу цінність, адже у часи війни та російської агресії, вишиванка несе у собі силу оберегу, яка століттями просочена перемогами наших відважних воїнів. І от, нині, у 2022 році ми черпаємо із вишитого надбання неймовірну силу, віру та незламність цілого народу.

Із довірою до ЗСУ, цей день в ЛНТУ вирішили відзначили по-особливому: у барвистих строях, в вишуканих сукнях та пишних сорочках, із відчуттям єдності та перемоги.

вишиванка

Доєдналися до свята чимало гостей та друзів ЛНТУ, а це величезна політехівська родина на чолі із ректором Іриною Вахович, гості із Донецького національного технічного університету на чолі із ректором Ярославом Ляшоком, Технічний фаховий коледж ЛНТУ на чолі із директором Олегом Герасимчуком та багато інших.

вишиванка

Передусім, привітала гостей свята ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона наголосила, що сьогоднішній захід відбувається під гаслом «Вишиванка перемоги», як гасло єдності і стійкості нашого народу та незламності захисників України.

«В такі нелегкі часи, які сьогодні переживає Україна, збереження традицій, нашого генетичного коду, що закладений в символі України – у вишиванці, має додати нам сили. Вишиванка – це духовний символ нашого народу, з вишиванки ми черпаємо силу своїх поколінь і про це варто говорити на увесь світ, популяризувати українство і таким чином підтримувати наших воїнів ЗСУ», - наголошує Ірина Вахович.

вишиванка

Подякував за можливість бути дотичним до свята єдності та патріотизму ректор ДонНТУ Ярослав Ляшок: «Нам дуже приємно відзначати свято разом з вами, на волинській землі. Нам приємно, що в цей складний час у нашому рідному Покровську також відбулася акція вишиванки і що сьогодні українці залишаються українцями. Як казав Любомир Гузар: «Немає поділу між Сходом і Заходом, є поділ між тими, хто любить Україну і хто її не любить». Сподіваюсь, що друга категорія швидко згине з нашої землі».

вишиванка

У рамках свята, в ЛНТУ відбувалася виставка-продаж вишитих речей, виготовлених учнями та майстрами ТФК ЛНТУ. Серед широкого асортименту одягу та домашнього текстилю, технічний коледж представив вишитий бронежилет, сумки для медикаментів для ЗСУ тощо. Натомість, виручені кошти коледж спрямує на придбання тепловізорів нашим воїнам.

вишиванка

«Ми представили свою продукцію як для виставки, так і для придбання. Сьогодні демонструємо сумки з патріотичною символікою, які виготовляли для ЗСУ, екосумки, вишиванки, косметички, бронежилет з вишивкою, сумки для медикаментів та інше», - розповідає майстер виробничого навчання із художньої вишивки ТФК ЛНТУ Оксана Лисюк.

Крім того, майстрині коледжу провели майстер-клас із вишивки, яка містить у собі слово «перемога».

вишиванка

Виставку вишитих рушників та традиційного вбрання продемонструвала кафедра технологій легкої промисловості ЛНТУ, а про історію походження традиційної української вишиванки розповіла завідувач кафедри Людмила Назарчук.

вишиванка

Етно-показ одягу від бренду «Едельвіка» провела дизайнер бренду Марина Джанкарашвілі. Вона поділилася секретами створення вишитих витворів мистецтва, символізмом візерунків та їх інтерпретацією у сучасній моді.

Патріотичний настрій єдності та справжнього свята подарував присутнім заслужений артист України Сергій Скулинець та маленькі учасники «Співаночка шоу» під керівництвом Тетяни Ярошик. Особливого душевного настрою додали представниці ДонНТУ, які акапельно виконали українську народну пісню.

Традиційно, гуртували гостей заходу Роман та Влад Скулинці, а музичний супровід реалізовував Сергій Герцик.

вишиванка

З вірою у ЗСУ, вітаємо зі святом вишиванки та наближаємо перемогу разом!