Наші люди – всюди і ЛНТУ впевнено підтверджує це! Ми сприяємо тому, аби наші студенти та викладачі відкривали для себе нові можливості, розвивали професійні навички і пізнавали світ. Саме тому, пропонуємо цілий спектр цікавих програм мобільності та стажувань.

Сьогодні своїми враженнями від поїздки та навчання закордоном ділиться студент Луцького національного технічного університету Бастраков Даніїл. Він здобуває ступінь магістра за програмою подвійного диплому в Політехнічному інституті в м. Браганса (Португалія).

навчання

«Освітня програма ЛНТУ настільки технологічна, сучасна та орієнтована на потреби ринку, що здобувати подвійний диплом за цією ж спеціальністю мені здалося недоцільно, тому розглядав спеціальності європейських ЗВО, які дозволять монетизувати знання магістратури «Крафтові технології». Вирішив обрати «Менеджмент бізнесу» за програмою Erasmus в Португалії в Політехнічному інституті Браганси (IPB). Зокрема, потрібно розуміти, що здобути такий фах в Європі – це потрібно орієнтуватися на ціну за навчання €10000-15000. Тому цінуємо нашу освіту!»

«Раджу вам розглядати такі варіанти, як технології та бізнес, технології та менеджмент, технології та маркетинг. Такий симбіоз точно дозволить освоїти технічну спеціальність і водночас навчитися управляти власним бізнесом.»

Чому саме Португалія?

«Тому що португальська гастрономія дещо екзотична, оскільки це поєднання кухні колишніх португальських колоній, європейських традиційних блюд, корисної кухні океану. Крафтових технологій, які пов’язані з картоплею та м’ясом, стільки, скільки самих жителів країни. Управління цим бізнесом поставлено на високий рівень, оскільки більшість закладів сімейні, а на курортах багато закладів належать німецьким, французьким, іспанським інвесторам. Португальські бізнесові моделі збагачені кейсами інших європейських країн. Португальці нікуди не поспішають, вони кайфують від життя, насолоджуються їжею та сієстою.»

навчання

Чому Браганса та Політехнічний інститут Браганси?

«ЛНТУ має міцні партнерські зв’язки з Політехнічним інститутом Браганси, які дозволяють спрямовувати на навчання студентів за 12 напрямками: Менеджмент, Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, Будівництво та громадянська інженерія, Екологія, Комп’ютерні науки, Міжнародні економічні відносини, Маркетинг, Підприємництво, торгівля і біржова діяльність, Логістика, Економіка, Облік та оподаткування, Прикладна математика. IPB це досить молодий навчальний заклад, він створений у 1983 році. Місто Браганса це 30000 жителів та 10000 студентів. Уявіть, яке цікаве співвідношення!»

навчаннянавчання

Кампус

«Кампус - це усе місто Браганса. Він відкриває для студентів всю красу життя у великому місті: багата інфраструктура, великий вибір розваг, зручний транспорт та багато іншого. Зокрема, більше можливостей для стажувань чи підробітків. Нам підшуковувало квартиру спеціальне ріелторське агентство, яке займається поселенням саме студентів. Перша квартира, яку запропонували, нам не сподобалась і через тиждень ми були переселені в нову квартиру. Це велика квартира з 4-кімнат, можна жити в кімнаті самому, можна орендувати кімнату вдвох. Зручності індивідуальні (за доплату) або спільні, кухня спільна, відповідальність спільна. Якщо вчасно не прибираєш, то ріелтор може викликати клінігову компанію, а це €80. Вартість оренди житла на місяць €190-210, комуналка €50-60 взимку, та €30-40 влітку. Португалія це південна країна, але Браганса це північ Португалії. В цьому році нетипово холодна весна, тому довелось користуватися «дуйками» навіть в травні. Так «дуйками», оскільки батареї тільки в новобудовах, увесь старий фонд, а це в районі інституту, опалюється пічками.»

Харчування

"Що, де, скільки коштує? Тут все класно. Я люблю поїсти і система харчування мене більше ніж влаштовує. Обід чи вечеря в студентській столовій при попередньому повідомленні про намір поїсти, коштує €2,75, якщо не записався то €3,25. А €0,5 це гроші, оскільки за 5 днів набігає вартість повноцінного обіду чи вечері. Обід чи вечеря включає першу, другу, третю страву, салат-бар, можна брати на винос. У вихідні готуємо дома, ціни на продукти доступні. LIDL чемпіон, але є місцеві магазини, які дозволяють готувати смачну їжу вдома.»

навчаннянавчання

Розваги

«Щоп’ятниці: гучно, весело, недорого! Дуже цікавий кейс: ресторанні заклади міста надають свої приміщення для проведення студентських гулянок! Мені здається, що між ними навіть змагання йде за залучення та проведення цих вечірок. Організацію на себе бере Erasmus. В університеті функціонує туристична компанія, яка організовує різні подорожі Протугалією, на острови, в сусідні країни. Я подорожував самостійно до колишнього однокласника, який проживає поблизу Порту.Пізніше їздив до друзів в Фару, це справжній океан, широченні пляжі та зовсім інша Португалія. Вразила одно- двоповерхова забудова курортів, величезна кількість закладів харчування, уміння португальців відпочивати весело, гучно, до ранку!»

Навчання

«Ми вчимося в аудиторіях 3 дні на тиждень, в інші дні бібліотека, підготовка завдань та проєктів. Навчання англійською мовою. Отут цікаво, що складні речення практично не використовуються, викладачі стараються використовувати просту лексику та максимально донести інформацію.

Відвідування фіксується через спеціальний пристрій, до якого треба прикласти студентський квиток на початку пари.

В першому семестрі три нормативних предмети: Управління якістю, Управління людськими ресурсами, Управління ризиками. Усі завдання командні, тому нас методом рандомайзера розділили на команди. Це формує навички спільної роботи, а головне ти розумієш, що твій факап, це факап усіх. Тому стараєшся свою частину виконати вчасно та нормально.»

навчаннянавчаннянавчання

Дякую ЛНТУ

«Можна безкінечно розповідати про моє навчання в Брагансі… краще податися на програму Erasmus і все побачити самому. Дякую ЛНТУ за можливість долучитися до такої програми!»